Warszawski finał wrzesińskich rolkarzy

18:50, 06.12.2023 . Aktualizacja: 18:50, 06.12.2023

Zawodnicy z wrzesińskiej szkółki rolkowej RollHeros wzięli udział w finałowej edycji Mazowieckiej Ligi Bladecross. Zawody rozegrano 2 grudnia w Warszawie.

W imprezie wystartowało ponad 140 zawodników. Na rolkowym torze przeszkód rywalizowali oni w czterech edycjach, od marca do grudnia tego roku.

W stolicy z bardzo dobrej strony pokazali się wrześnianie. Na podium finałowych zawodów stanęło ich troje. Damian Obtułowicz  w kategorii 15+ wywalczył srebro. Brązowe medale zawisły także na szyjach Lilianny Kuśmierek (kategoria junior E) oraz Jakuba Czecha (kategoria junior C). O podium otarło się jeszcze troje innych zawodników naszego klubu. Czwarte miejsca zajęli: Antoni Kuśmierek (kategoria junior D), Wawrzyniec Żelazny (kategoria junior B) i Dominik Kubicki (kategoria 15+).

Nie mniej ważne od miejsc warszawskich finałów był te wyniki podsumowujące cztery starty w całym mijającym roku 2023. Tutaj cenne medale przypadły aż pięciorgu naszych rolkarzy. Srebro wywalczyli Damian Obtułowicz (15+) i Hanna Częszak-Żelazna (15+). Brązowe krążki przypadły w udziale  Liliannie Kuśmierek (junior E), Jakubowi Czechowi (na zdjęciu poniżej - junior C) oraz  Dominikowi Kubickiemu (15 + ).

Wrześnię reprezentowało łącznie 19 zawodników. W pierwszych dziesiątkach uplasowali się także: Marcelina Lesińska, Michalina Kubicka, Antonina Stobińska, Zuzanna Miśkiewicz, Wojciech Matysiak i Szymon Stanisławski.

- Wyniki naszych uczniów są niesamowite, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jesteśmy stosunkowo młodym klubem, a nasi zawodnicy zdobywają liczne medale oraz wysokie miejsca na wielu zawodach nie tylko na MLB. Mimo, że wciąż borykami się z trudami braku odpowiedniej infrastruktury treningowej oraz budżetu na potrzebny sprzęt treningowy oraz startowy, to widać ogromną determinację w dążeniu do celu przez naszą kadrę. Jesteśmy z nich bardzo dumni- cieszy się trener grupy Damian Obtułowicz.