Zamknij
REKLAMA
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
10:12, 03.02.2023
Nie ma chyba rodziny, która nie odczułaby skutków rosnącej inflacji. Podwyżki cen energii, benzyny, jedzenia, kosmetyków i wszystkich innych produktów i usług, zwłaszcza tych niezbędnych na co dzień, nie idą niestety w parze z podnoszeniem wynagrodzeń. Niewielkie korekty w płacach nie są w stanie podreperować upadających domowych budżetów. Jeśli więc martwisz się, z czego spłacisz następną ratę kredytu lub kolejny miesiąc z rzędu sięgasz po żelazne oszczędności – najwyższy czas zastosować bardziej przemyślane działania. Przedstawiamy trzy proste, choć nie zawsze oczywiste metody walki z inflacją.
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
15:09, 30.01.2023
Termin "terrarium" jest powszechnie znany, ale w przypadku terminu "paludarium" nie wszyscy będą tak do końca wiedzieli, co to jest. Wśród takich podstawowych typów terrariów możemy wymienić akwarium, terrarium i paludarium. Tak dla przypomnienia, akwarium to zbiornik, najczęściej szklany, z wodą, w którym hodujemy rośliny wodne i zwierzęta wodne. Terrarium natomiast pozbawione jest wody i służy głównie do trzymania bezkręgowców, gadów i płazów. Paludarium to w zasadzie połączenie akwarium i terrarium, gdzie zbiornik symuluje tzw. teren podmokły, gdzie jest część sucha i powierzchnia wodna. Ale teraz trochę więcej o terrariach i terrarystyce.
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
13:17, 27.01.2023
Zbliża się sezon rowerowy, zatem wielu miłośników jazdy na dwukołowcu myśli już nad swoim sprzętem. Niektórzy oddają swoje sprawdzone maszyny do serwisu lub sami w pocie czoła szykują je na kolejne wspólnie przejechane kilometry. Ci, którzy dopiero planują rozpocząć przygodę z rowerem zaczynają się rozglądać za odpowiednim dla siebie jednośladem. Wielu z rowerzystów zastanawia się też nad zmianą pojazdu na zupełnie nowy. Podpowiadamy, czym się kierować przy dokonywaniu kupna wymarzonego roweru.
13:15, 27.01.2023
Jak w ostatnich czasach wiedzie się stacjom demontażu pojazdów?
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
08:18, 27.01.2023
Niepłodność dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety i może mieć ogromny wpływ na ich życie. Może to być trudny temat do omówienia, ale dostępne są terapie, które mogą pomóc parom spełnić marzenie o posiadaniu dzieci. Znajomość przyczyn, objawów i możliwości leczenia niepłodności jest niezbędna dla tych, którzy zmagają się z tym problemem.
12:42, 26.01.2023
Wirtualne biura zyskują na popularności jako sposób na zaspokojenie potrzeb swoich pracowników przez firmy. Wynika to z faktu, że umożliwia pracę z dowolnego miejsca na świecie, co jest dużym atutem dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć własną firmę.
REKLAMA