Zamknij
16:38, 28.09.2022
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie wygrała 27. Memoriał Bernarda Kobielskiego. Imprezy upamiętniająca świetnego zawodnika i trenera urodzonego w naszym mieście miała rangę mistrzostw powiatów Wielkopolski. Powiat wrzesiński został sklasyfikowany na czwartym miejscu.
15:54, 28.09.2022
W ostatni weekend ekipa reprezentująca Night Runners Września wzięła udział w półmaratonie w duńskim mieście Odense.
1
08:14, 31.07.2022
Na rozegranych w Poznaniu 39. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U23 Marika Majewska zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki. Wrześnianka obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Gorzów.
1
07:00, 25.06.2022
Na rozegranym w Łodzi XXVIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych wystartowało 2000 młodych zawodników z 80 miast. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej gminy. Z miasta włókniarzy przywieźli srebrny medal.
09:06, 15.06.2022
Zespół dziewcząt Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie zdobył srebrny medal w Finale Wojewódzkim Szkolnej Drużynowej Ligii Lekkoatletycznej. Świetnie spisali się tez młodzi lekkoatleci z Nekli.
3
19:12, 12.06.2022
Wrześnianka, a obecnie płotkarka AZS-AWF Gorzów, zajęła czwarte miejsce w 98. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Bieg na 100 m przez płotki, ze względu na swój niezwykle wysoki poziom, był ozdobą suwalskiego czempionatu.
09:20, 06.06.2022
Marika Majewska, Jedyna wrześnianka startująca na 68. Memoriale Janusza Kusocińskiego, pokazała swój wielki potencjał. 20-latka przebiegła 100 m przez płotki w czasie 13,16 s, bijąc swój rekord życiowy aż o 0,2 s.
10:55, 01.06.2022
W poniedziałek 23 maja na stadionie przy Kaliskiej rozegrano finał Czwartków Lekkoatletycznych. Medale wręczył zastępca burmistrza Wrześni Artur Mokracki.
09:46, 25.05.2022
17 maja na stadionie Jaroty w Jarocinie rozegrano Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód w Trójboju Lekkoatletycznym. Powiat wrzesiński reprezentowały dwie szkoły.
3
12:07, 06.05.2022
Pochodząca z gminy Września lekkoatletka przygotowuje się do udziału w następnych wielkich imprezach i udziela kolejnych wywiadów.
1
12:14, 27.04.2022
W piątek, 23 kwietnia, na stadionie Zespołu Szkół Politechnicznych i Ogólnokształcących rozegrano Szkolną drużynową ligę lekkoatletyczną. Impreza zainaugurowała sezon letni na obiekcie przy Kaliskiej.
1
09:41, 04.04.2022
29 marca w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Na Watra Łąkach rywalizowało 245 młodych lekkoatletów z 9 szkół podstawowych.
10:46, 16.02.2022
Szesnaścioro biegaczy z wrzesińskiego powiatu wzięło udział w Biegu Trzech Jezior. Kilkoro z nich w imprezie rozegranej w Trzemesznie uplasowało się na wysokich lokatach w swoich kategoriach.
1
06:33, 14.02.2022
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrano miniony weekend w Rzeszowie. W gronie rywalizujących zawodników było troje wrześnian. Niewiele brakowało, by wszyscy oni wrócili z medalami.
2
11:54, 10.02.2022
Dziewięcioro mieszkańców naszego powiatu wystartowało w niedzielę 6 lutego w VIII Marcelińskim Biegu Zimowym. W swoje kategorii zwyciężyła Kinga Sosnowska, a Łukasz Szlachetka był drugi.