Tłoczono na wrzesińskich tatami. Orzeł z trofeami

18:06, 26.10.2023 . Aktualizacja: 18:07, 26.10.2023

21 października we Wrześni rozegrano XX Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży. Organizatorem udanej imprezy był UKS KT Orzeł Września.

W zawodach wystartowali reprezentanci ośmiu klubów. Nasze wrzesińskie Orły wywalczyły cały worek medali. Były to aż 22 krążki, w tym 4 złote, 8 srebrnych i 10 brązowych.

W konkurencji kihon drugie miejsce zajął Franciszek Szymański, a trzecie Ignacy Rusinek. W kata na najwyższym stopniu podium stawali: Michał Dermiago, Maja Dusza i Hanka Szymkowiak. Srebro przypadło Sahajowi Munjal, Zuzannie Zdunek, Mateuszowi Stępniakowi oraz Kornelii Kaźmierczak. Na trzecim miejscu uplasowali się: Marta Sroka, Uddhav Sharma, Bartosz Szmudziński, Karolina Cieślak i Jakub Nowak. W kumite zwyciężyła Hanka Szymkowiak, srebrne krążki przypadły Kamilowi Sobczakowi, Mai Duszy i Kornelii Kaźmierczak. Na najniższym stopniu podium stanęli: Sahaj Munjal, Zuzanna Zdunek, Mateusz Stępniak, Karolina Cieślak.

- W trakcie zawodów wręczono puchary dla Najlepszej Zawodniczki Orła roku 2022, którą została Karoliny Cieślak. Ta sama nagroda dla najlepszego zawodnika przypadła Mateuszowi Stępniakowi. Chciałbym pogratulować obojgu wyróżnienia i życzyć dalszych sukcesów i wytrwałości w treningu. Dziękuję też naszym oddanym i licznym sponsorom, którzy pomogli klubowi zorganizować zawody - przekonuje trener i prezes w jednej osobie Mariusz Węglewski.