Komplet zwycięstw drużyn z niższych lig

18:01, 29.04.2024 . Aktualizacja: 18:01, 29.04.2024

Pięć meczów i komplet punktów. Takich weekendów oczekują kibice naszych drużyn z Klasy A i B.

Zjednoczeni nie zatrzymują się w drodze do klasy okręgowej. W sobotnie popołudnie ograli w Witkowie miejscową Vitcovię 5:3. A że dotychczasowy lider Pompa Jarosławiec przegrał w Owieczkach, wrześnianie zostali przodownikiem swojej grupy klasy A.
Do formy strzeleckiej wraca Maciej Lisiecki. W Witkowie zdobył aż cztery bramki, w tym dwie z rzutów karnych. Maczał też palce przy piątej, asystując Kamilowi Buczkowi. Pojedynek nie był jedynie spacerkiem. Zjednoczeni przegrywali od 2. min 0:1, a w całym meczu stracili aż trzy bramki. Tyle piłek nie wpadło do ich siatki od listopada ubiegłego roku.
Klasa A, Vitcovia Witkowo – Zjednoczeni Września 3:5 (1:3)

Nie było kibica Kosyniera, który nie spodziewałby się wysokiej wygranej. W sobotę sokołowianie podejmowali bowiem czerwoną latarnię swojej grupy – KS Łopuchowo. Podopieczni trenera Damiana Wyrzykiewicza oczywiście wygrali aplikując rywalowi trzy gole.
Wynik w 22. min otworzył znajdujący się w dobrej strzeleckiej formie Adrian Matusiak. Ten sam zawodnik w połowie drugiej odsłony podwyższył na 3:0, a dzieło zwieńczył swoim trafieniem tuż przed końcem meczu Maciej Rybacki.
Klasa A, Kosynier Sokołowo – KS Łopuchowo 3:0 (1:0)

Swoich lokalnych rywali z grupy IV klasy A zdystansowali miłosławianie. Orlik zdobył nie trzy, nie pięć, a siedem goli! Klasą dla siebie jest Hubert Oczkowski. W poprzednim meczu ustrzelił hat-tricka, w ostatnim powtórzył ten wyczyn i to w pierwszej połowie. Do przerwy na listę strzelców wpisał się też Kornel Witczak. Po zmianie stron na 5:1 podwyższył Damian Szwat. Goście w końcówce co prawda zmniejszyli straty o dwa swoje gole, ale w już w doliczonym czasie gry Hubert Kempiński i raz jeszcze Witczak zamknęli mecz.

Klasa A, Orlik Sokołowo – Lechia II Kostrzyn 7:3 (4:1)

Do a-klasowego poziomu naszych drużyn dopasowała się Warta. Pyzdrzanie także zdobyli nieparzystą liczbę goli. Zaaplikowali Błękitnym Mąkolno trzy bramki. Najważniejsze, że sprawili swoim kibicom wielką frajdę ogrywając lidera swojej grupy.
Goście prowadzili o 8. min spotkania. Wyrównał zaraz po przerwie Kamil Szczublewski. Wszystko co najlepsze dla pyzdrzan zadziało się w samej końcówce. W 88. Min na prowadzenie swój zespół wyprowadził Dominik Szymański, a w doliczonym czasie gry kropkę nad „i” postawił Krystian Goździcki. Brawo!
Klasa A, Warta Pyzdry – Błękitni Mąkolno 3:1 (0:1)

W niedzielę Błękitni stanęli przed sporą szansą. Ponieważ Unia II Swarzędz zaledwie zremisowały swój mecz, psarzanie mogli zostać liderem rozgrywek. Warunkiem było pokonanie w Orchowie miejscowego Hetmana, zespół drugiej połowy tabeli klasy B.
Nasi piłkarze sprostali zadaniu. Udowodnili swoją wyższość aplikując gospodarzom aż pięć goli. Na listę strzelców wpisali się: Krystian Kwiatkowski (2), Szymon Kwiatkowski (2) i Waldemar Skwira.
Klasa  B, Hetman Orchowo – Błękitni Psary P. 0:5