Zamknij

Rodzinna wyprawa po złoto. Lonki chcą rozbić bank

04:05, 16.07.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

Za motocrossowcami już większość sezonu mistrzostw kraju. Zawodnicy z wrzesińskiego powiatu są bliscy wygrania trzech kategorii, zajmują też kilka miejsc w pierwszych dziesiątkach.

W ramach Motocrossowcy Mistrzostw Polski zawodnicy przejechali już pięć rund. Ostatnia miała miejsce w Człuchowie (14-15 lipca) i nie była to całkowicie udana dla wrześnian impreza.

Równych sobie w najbardziej prestiżowej klasie MX Open nie miał Łukasz Lonka. W sobotę wygrał oba biegi i powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Z dziewięciu dotychczasowych biegów wygrał osiem. Łukasz liderował także w drugiej klasie MX2. Niestety, nie ukończył trzech ostatnich biegów (wcześniej jeden w Lipnie) i spadł na drugą pozycję.

Pozycję lidera utracił na dobrze sobie znanym torze w Człuchowie (wraz z synem i bratem reprezentuje barwy miejscowego klubu) Jacek Lonka. Nasz nestor dwukrotnie przyjechał za plecami Pawła Szturomskiego i na jego rzecz stracił przodownictwo.

W tej samej klasie na piątym miejscu klasyfikowany jest Andrzej Szalbierz (MKS Nekla), a na jedenastym Waldemar Lonka, który w Człuchowie zaliczył dwa zera. Leszek Stachowiak (MKS Nekla) okupuje dwunaste miejsce.

W klasie MX 125 szóstą lokatę zajmuje Marcin Bandosz, ale przed nim sklasyfikowanych jest dwóch Białorusinów. W MX Kobiet dziewiąta jest Agata Stachowiak (oboje MKS Nekla).

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%