Zamknij

Paulina Guzowska śrubuje swój rekord

16:14, 24.05.2021 L.N Aktualizacja: 16:15, 24.05.2021
Skomentuj

Wrześnianka, wychowanka Orkana, a obecnie zawodniczka AZS AWF Katowice, wywalczyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkie Atletyce w biegu na 200 m.

Sam krążek nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem. Paulina jest przecież halową mistrzynią Polski seniorek na tym dystansie z tego roku. Ważniejszy jest wynik, jaki osiągnęła wychowanka trenera Andrzeja Pujdaka.

W Bielsku-Białej Paulina przegrała złoto w pojedynku z Marleną Golą, którą na początku roku pokonała pod dachem (patrz fot.). Obie osiągnęły rekordy życiowe. Paulina swój rekord na 200 m pobiła już tydzień wcześniej w Warszawie. W stolicy pierwszy raz na otwartym stadionie zeszła poniżej 24 sek (23.75 s). Na kolejnych zawodach urwała kolejne 0,3 s i wyśrubowała rekord Wrześni na 23,46 s. Gola była lepsza ledwie o 0,07 s.

Kolejny rekord jest świetnym prognostykiem przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Polski seniorów w Poznaniu. W ostatni weekend czerwca najlepszych lekkoatletów gościć będzie stadion na Golęcinie. To tam Paulina wystartuje w biegu na 100 m, z zadaniem udokumentowania swojej przydatności do reprezentacyjnej sztafety 4x100 m. To z nią – a wierzymy w to głęboko – wrześnianka wyjedzie na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

W Bielsku-Białej wystartował także Kamil Swancar, reprezentujący AZS Poznań. Wychowanek trenera Przemysława Pawlaka zajął czwarte miejsce w rzucie młotem, posyłając kulę (7,26 kg) na odległości 59,08 m. Do brązowego medalu zabrakło mu dokładnie 50 cm.