Nie biorą jeńców. Kolejna wygrana wrześnian

17:17, 13.04.2024 . Aktualizacja: 18:27, 13.04.2024

W sobotnie popołudnie nasi czwartoligowcy wygrali czwarty kolejny mecz o punkty. Sprawę rozstrzygnęli w sześć minut.

Wiosna dla Victorii rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób. Wrześnianie wygrywali wszystko, zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski. Choćby z tego tytułu nastroje przed meczem z Polonią w Chodzieży były bojowe.

Oba zespoły w ostatnim czasie sporo strzelały. Poloniści w trzech meczach zdobyli osiem goli, wrześnianie siedem. Do przerwy w ich pojedynku kibice bramek jednak nie uświadczyli. Po zmianie stron sprawy w swoje ręce wzięła Victoria. Już w 55. min pewnym strzałem w prawy róg z rzutu karnego Mikołaj Jankowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Nasz napastnik ledwie cztery minut później podwyższył na 2:0. Nie minęło kolejne 120 sekund a Arkadiusz Wolniewicz pozbawił gospodarzy jakichkolwiek nadziej. Trzeci gol praktycznie zamknął mecz. Rywale co prawda zdobyli bramkę honorową, ale dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Cztery kolejne wygrane w lidze to spore osiągnięcie. Powie ktoś: przecież grali z drużynami niżej notowanymi. Ok, jest to prawdą, ale trzeba pamiętać, że jesienią na tym samym dystansie kompletu punktów nie było.

IV liga, Polonia Chodzież – Victoria Września 1:3 (0:0)