Sąsiedzkie potyczki za tenisowym stołem

06:35, 28.03.2024 . Aktualizacja: 18:11, 02.04.2024

W niedzielę 24 marca w Samorządowej Szkole Podstawowej w Kaczanowie rozegrano XVIII Turniej Tenisa Stołowego „Sąsiedzkie Potyczki”. W imprezie, która na stałe weszła już do tradycji tej podwrzesińskiej miejscowości, wystartowało 89 zawodników.

Organizatorzy zaproponowali aż 11 kategorii. W najmłodszej (chłopcy, klasy I–III) zwyciężył Emil Fiksa. W kategorii klas IV–VI triumfowali Helena Cieślak i Jakub Cieślak. Wśród uczniów klas VII–VIII równych sobie nie mieli Zuzanna Ambrożak i Aleks Astapczyk. Turnieje w kategorii 16–29 lat na pierwszych miejscach ukończyli Oliwia Kajdan i Kacper Łabędzki. W kategorii 30–39 lat kobiet wygrała Weronika Siwińska, w wśród pań, które skończyły 40 lat, zwyciężyła Katarzyna Cieślak. Wśród mężczyzn w przedziale 30–49 lat triumfował Jakub Brzostowicz, a w rywalizacji panów powyżej 50 lat równych sobie nie miał Waldemar Filipowski. W kategorii rodzinnej najlepiej zaprezentowali się Katarzyna i Jakub Cieślakowie z Nowej Wsi Królewskiej.

W dodatkowym Turnieju Mistrzów zagrali zwycięzcy poszczególnych kategorii. Królem został Waldemar Filipowski, wygrywając z Jakubem Brzostowiczem (2:0). Najstarszym zawodnikiem imprezy był Paweł Przybylski.

Dodatkową sportową atrakcją był mecz pokazowy zawodników II-ligowego klubu KTS Wicher Lisiec Wielki.

Kibice jak zwykle dopisali, tak samo jak sponsorzy. Medale, puchary dla drużyn i nagrody rzeczowe wręczali burmistrz Artur Mokracki, dyrektor szkoły Zbigniew Przytarski oraz liczni zaproszeni goście.