Łukasz Koszarek nie leci do Tokio

06:40, 04.07.2021 L.N Aktualizacja: 07:58, 04.07.2021
Skomentuj

Jeszcze do soboty, 3 lipca, mieliśmy nadzieję, że Paulina Guzowska nie będzie jedyną wrześnianką na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Szansę wywalczenia kwalifikacji z drużyną koszykarską miał Łukasz Koszarek. Nic jednak z tego nie wyszło.

W czwartek Polska wysoko przegrała mecz z silną Słowenią. Ta porażka na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk jeszcze nie przekreślała szans. Powodowała jedynie, że wpadaliśmy w półfinale na równie silnych Litwinów. Niestety, Polska przegrała mecz z sąsiadami i do Tokio nie pojedzie.

Do przerwy reprezentacja naszego kraju toczyła wyrównany pojedynek. Po 20 minutach gry przegrywaliśmy z Litwą 45:46, ale w trzeciej kwarcie nasi koszykarze zdobyli jedynie 6 punktów, przekreślając tym samym szansę udziału w igrzyskach. Łukasz Koszarek zdobył w meczu 5 pkt.

Litwa – Polska 88:69