Medale karateków na tatami w Mosinie

08:32, 18.03.2022 . Aktualizacja: 08:32, 18.03.2022

13 marca w Mosinie rozegrano Turniej Młodych Talentów w Karate. W gronie startujących znalazła się siedmioosobowa ekipa Wrzesińskiego Klubu Karate. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, zgarniając 14 medali.

WKK zaczął imprezę w imponującym stylu. Zuzanna Czerniak, Matylda Kamińska i Patrycja Katulska (wszystkie na zdjęciu) zdobyły złoto w kata drużynowym rocznika 2013.

Wymienione wrześnianki nie ograniczyły się do zdobyczy drużynowych. Zuzanna Czerniak okazała się prawdziwą multimedalistką. Wywalczyła złoto w fantomie, srebro w kata (pomarańczowe pasy i wyższe) oraz srebro w torze przeszkód. Matylda Kamińska zdobyła trzy brązowe krążki: w kata (żółte pasy), w torze przeszkód i w kumite –29 kg. Patrycja Katulska stanęła na trzecim stopniu podium w kata (białe pasy).

Z indywidualnymi medalami wróciły do Wrześni trzy inne zawodniczki. Laura Fibich zgarnęła brąz w kata (białe pasy), Patrycja Błaszak zajęła trzecie miejsce w kata (żółte pasy), a Nadia Piaskowska wywalczyła brąz w kumite (rocznik 2009, kategoria wagowa –51 kg). Natomiast Igor Jóźwiak, jedyny chłopak w ekipie WKK, zdobył srebro w kata indywidualnym (pomarańczowe pasy) oraz brąz w fantomie.