Szczęśliwa czwórka królowej sportu

08:06, 01.06.2021 L.N Aktualizacja: 08:06, 01.06.2021
Skomentuj
reo

Cztery lekkoatletki Orkana Września wzięły udział w czwartek, 27 maja, w III Grand Prix Gliwic. Trzy zawodniczki trenera Andrzeja Pujdaka ustanowiły rekordy życiowe na czterech dystansach.

Marta Zimna poprawiła swoją życiówkę na 100 m czasem 11,84 s. Tym samym jest drugą wrześnianką, która złamała barierę 12 sekund. W bardzo silnym obsadzonym biegu nasza 19-letnia juniorka zajęła ósme miejsce. Równie dobrze młoda lekkoatletka pokazała się na dwukrotnie dłuższym dystansie. Na 200 m wywindowała rekord życiowy do poziomu 24,26 s i tylko o 0,12 s przegrała z inną wrześnianką, Pauliną Guzowską, która aktualnie biega w barwach AZS AWF Katowice. Dla Pauliny nie był to szczególnie udany czasowo bieg, ale jest w mocnym treningu przed mistrzostwami Polski seniorek. To po nich trener kadry zadecyduje, która sprinterka pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Tokio startować w sztafecie 4x100 m.

Marika Majewska także wróciła z Gliwic z rekordem życiowym. W dobrych warunkach wietrznych (+1,7 m/s) swój koronny dystans 100 m przez płotki pokonała w czasie 13,71 s. Pokonała też swoją odwieczną rywalkę Weronikę Nagięć (13,83 s) z Krakowa. W finale dokonała tego raz jeszcze, choć tym razem pobiegła o 0,09 s wolniej niż w eliminacjach.

Czwarty dystans i czwarta życiówka. Tym razem ze swojego wyniku na 400 m mogła cieszyć się Wiktoria Dams (na zdjęciu). Jedno okrążenie pokonała w czasie 56,37 s, pierwszy raz w życiu łamiąc barierę 57 sekund. Co ciekawe, pokonała też w Gliwicach o 0,04 s starszą o dziewięć miesięcy i bardziej utytułowaną swoją koleżankę klubową Martynę Guzowską. Dla młodszej z sióstr Guzowskich wyprawa na Śląsk nie będzie mile pamiętana.

Dwa dni później Paulina Guzowska pojawiła się na Stadionie Śląskim w nieodległym Chorzowie. Powołana została bowiem do reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy. Wrześnianka jednak nie wystartowała w sztafecie 4x100 m, mimo że Polki biegły bez Ewy Swobody w składzie. Trener kadry tego dnia desygnował do walki inne zawodniczki, które pokazały się z bardzo dobrej strony. Nasza sztafeta zajęła drugie miejsce, a cała reprezentacja Polski wygrała mistrzostwa.