Tylko przez moment Anioły były zagubione

18:14, 16.12.2023 . Aktualizacja: 18:15, 16.12.2023

W sobotnie popołudnie siatkarze Krishome mierzyli się w Toruniu z miejscowymi Aniołami. Wrześnianie podjęli rękawice zaledwie w jednym secie.

W swoim drugim meczu rundy rewanżowej podopieczni trenera Mariana Kardasa nie byli faworytem. Ich rywalem w walce  o punkty był przecież lider rozgrywek II ligi, który w meczu we Wrześni nie oddał nam nawet jednego seta. Co prawda pomarańczowi podbudowani byli środową wygraną z Energetykiem Poznań, ale jednak torunianie to większy rozmiar kapelusza.

Pomarańczowi ciekawi byli szczególnie postawy dwóch wrześnian. Marcina Iglewskiego, który powrócił na parkiet w środę i od razu zasłużył na tytuł MVP oraz Roberta Brzóstowicza, grającego od tego sezonu w barwach toruńskich. Żadnego z nich na boisku jednak nie obaczyliśmy. Iglewski, zapewne jak rok temu, zastrzegł sobie, że nie weźmie udziału we wszystkich meczach, szczególnie tych wyjazdowych. Brzóstowicz (na zdjęciu) był w kwadracie, ale do końca meczu nie zdjął bluzy. Co ciekawe, w drużynie Aniołów zabrakło też kontuzjowanego Łukasz Kalinowskiego, który swego czasu i przez dwa sezony grał w pomarańczowym trykocie.

Dwa pierwsze sety nie miał praktycznie żadnej historii. Jedynie do poziomu wyniku jednocyfrowego nasi siatkarze potrafili się odgryzać. Przegrali obie partie bardzo wysoko i na nic się zdały ekspresyjnie formułowane uwagi trenera Kardasa.

W trzeciej obraz gry uległ zmianie. Co prawda od remisu 14:14 z siedmiu kolejnych piłek zdobyliśmy tylko jedną, to końcówka była i emocjonująca, i szczęśliwa. Do remisu 22:22 doprowadził pojedynczy blok Adriana Andruszkiewicza. Po chwili Łukasz Zimoń, który na środku siatki zastąpił Brzóstowicza, wyrzucił piłkę w aut. Dostaliśmy setbola, który atakiem z szóstej strefy wykorzystał Jakub Rząca.

Czwarty set rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Trener gospodarzy musiał brać czas, gdy jego drużyna przegrywała 7:9. Niestety, przerwa przyniosła efekt. Anioły szybko objęły prowadzenie 15:12. Przechodząc do końcówki - podobnie jak w poprzednim secie - przegrywaliśmy 15:20, ale tym razem powrotu do meczu już nie było. Przegraliśmy czwartą partię i cały pojedynek.

II liga, Anioły Toruń – Krishome Września 3:1 (16, 17, -23, 16)