Juniorzy pobrali lekcję. Krispol zwycięski

18:36, 18.12.2021 . Aktualizacja: 18:54, 18.12.2021

W ostatnie kolejce pierwszej rundy rozgrywek siatkarskiej I ligi mężczyzn Krispol pokonał w Spale młodzież tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego 3:0. Emocje miały miejsce jedynie w trzecim secie.

Wrześnianie jechali do ostatniego zespoły ligowej tabeli po trzy punkty. Przeciwnika jednak nie można było lekceważyć, o czym przekonała się choćby Legia Warszawa, męcząc się z juniorami przez pięć setów.

Pomarańczowi mocno weszli w pierwszy set obejmując pięciopunktowe prowadzenie (9:4). W połowie partii przewaga wrześnian zmalała jednak do jednego oczka. Po skutecznym ataku po kontrze w wykonaniu Mateusza Lindy i po bloku Konrada Jankowskiego, Krispol prowadził 19:15 i nie miał już problemów z zakończeniem seta. Wrześnianie rządzili na środku siatki (9 punktów naszych środkowych), nie mylił się z prawego skrzydła Linda.

Nasz atakujący dwoma kolejnymi blokami wprowadził udanie pomarańczowych w odsłonę drugą. W środkowej części partii wrześnianie dołożyli jeszcze trzy punkty, a prowadzenie 14:8 dawało już spory komfort gry. Trener Marian Kardas szybko mógł sięgnąć po zmienników. Seta kończyło czterech zawodników spoza szóstki.

Piąty rezerwowy wszedł w trzeciej partii. Szkoda tylko, że w tym momencie dwaj rodowici wrześnianie trafili do kwadratu. Także tego seta nasi siatkarze rozpoczęli od prowadzenie 4:2. Gdy w połowie odsłony różnica wyniosłą już pięć oczek (13:8), wydawało się, że mecz skończy się w ekspresowym tempie. Tymczasem siatkarze gospodarzy zdobyli pięć kolejnych piłek i trzeba było na nowo mozolnie budować przewagę. Po ataku Łukasza Rymarskiego ze środka, Krispol, przechodząc do końcówki, miał trzy punkty przewagi (19:16). Pomarańczowi otrzymali trzy kolejne setbole i za trzecim razem dopełnili dzieła. Ostatni punkt po ponowieniu ataku zdobył Paweł Cieślik.

SMS PZPS Spała – Krispol Września 0:3 (18:25, 17:25, 23:25)

Krispol: Lipiński, Linda, Jankowski, Brzóstowicz, Łysikowski, Kopij i Zieliński (libero) oraz Bączek, Rymarski, Wachowicz, Cieślik, Kopyść

Pierwszoligowi siatkarze powrócą na parkiety w środę, 5 stycznia przyszłego roku. Tego dnia w meczu inaugurującym rundę rewanżową pomarańczowi zmierzą się we własnej hali z Gwardią Wrocław. Wcześniej jednak, bo już w najbliższą środę, 22 grudnia, Krispol rozegra we własnej hali mecz Pucharu Polski. Rywalem naszych siatkarzy będą plusligowi Czarni Radom.