Zamknij

Poszli jak po swoje i tylko Orlik zawiedziony

18:30, 25.03.2024 . Aktualizacja: 18:30, 25.03.2024
Skomentuj

Piłkarska Klasa A wznowiła rozgrywki. Na inaugurację wiosny nasze zespoły poniosły zaledwie jedną porażkę.

Starta minimum trzech punktów wrzesińskich drużyn była nie do uniknięcia. Powodem był derbowy pojedynek Kosyniera z Orlikiem. Wyżej notowani w tabeli sokołowianie byli faworytem spotkania, także dlatego, że już jesienią znaleźli sposób na miłosławian i to na ich boisku.
Kibice stosunkowo długo czekali na pierwszego gola, ale jak piłkarze znaleźli sposób na umieszczenie piłki w siatce, to robili to seryjnie. Kosynierzy w krótkim czasie (od 24. do 30. min) zdobyli trzy gole. Rozpoczął Dominik Wiatrowski, za chwilę podwyższył Rafał Rybacki, a na 3:0 bramkę zdobył Adrian Matysiak. Co prawda tuż przed przerwą kontaktowego gola dla Orlika zdobył niezawodny Hubert Oczkowski, ale więcej bramek miłosławianie już nie zdobyli. Wynik w 69. min ustalił Patryk Markiewicz.
Klasa A, Kosynier Sokołowo – Orlik Miłosław 4:1 (3:1)

W tej samej grupie III swój mecz w Poznaniu rozgrywali Zjednoczeni. Wrześnianie toczyli bój z rezerwami Przemysława i zaaplikowali gospodarzom sześć goli. Rozpoczął tradycyjnie w 19. min Maciej Lisiecki, ale później do bramki rywali trafiali już inni nasi zawodnicy. Kolejno na listę strzelców wpisywali się: Patryk Krzyżanowski (26.), Ernest Hampel (45., 79. I 80.) oraz Bartłomiej Figas (89.). Pewna wygrana pozwoliła im utrzymać pozycję wicelidera.
Klasa A, Przemysław Poznań – Zjednoczeni Września 0:6 (0:3)

Swój mecz na inaugurację wygrała występująca w grupie V Warta. Pyzdrzanie na własnym boisku podejmowała czerwoną latarnię rozgrywek GKS Osiek Wielki. Podopieczni trenera Piotra Dowbusza zdobyli aż sześć goli, ale też trzykrotnie pozwalali się zaskoczyć. Na początku drugiej połowy było nawet 3:3, jednak końcówka należała już zdecydowanie do warciarzy. Gole dla naszego zespołu zdobywali: Dominik Szymański (19. i 37 min), Bartłomiej Sodkiewicz (23.), Nikodem Moch (70.), Maksymilian Chaciuk (79.) i Krystian Goździcki (89.). Dzięki zwycięstwu pyzdrzanie odskoczyli na sześć punktów od strefy spadkowej.
Klasa A, Warta Pyzdry – GKS Osiek 6:3 (3:2)