W Luksemburgu i Kórniku. Tatami pełne krążków

11:14, 18.06.2022 . Aktualizacja: 11:14, 18.06.2022

Wrzesińscy taekwondziści podbijają świat. Ten dalszy i ten bliższy. Ostatnie dni były bogate wyjazdami.

Trzyosobowa ekipa AZS AWF Poznań, w składzie z dwojgiem wrześnian, wystartowała w miniony weekend w Pucharze Świata G2 w Luksemburgu. Świetny występ zanotował Krystian Haremza, który zwyciężył w królewskiej kategorii open +87 kg. Wychowanek Hwaranga w pierwszej walce pokonał wicemistrza Europy Norwega Milosa Pilipovica (2-1), w półfinale zwyciężył Holendra Bryana  Zonderopa (2-1), a w finale był lepszy od brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich Brazylijczyka Maicona Siqueiry (2-0)! Złoty medal na tatami w Beneluksie to olbrzymi sukces wrześnianina.

Dagmara Haremza w pierwszym pojedynku przegrała z Holenderką Famke Kloosterman przez wskazanie systemu.

W tym samym czasie aż 41 zawodników Hwaranga Września wystąpiło w II edycji Grand Prix Wielkopolski w Kórniku. Ideą tego turnieju są starty najmłodszych zawodników od kategorii dzieci (8, 9 lat) poprzez młodzików (10, 11 lat) , kadetów (12 , 14 lat) do juniorów (15 , 17 lat). Wrześnianie z Kórnika przywieźli worek medali i wygrali klasyfikację zespołową.

Złote medale wywalczyli: Michał Filipczak, Wiktoria Grześkowiak, Wiktor Kałużny, Kacper Kasperski, Dominik Knopkiewicz, Zoja Marcinkiewicz, Marcelina Mgłosiek, Alicja Muchowicz, Marcel Psyk, Sara Surtel, Martyna Zielińska.

Srebrne medale zdobyli: Adam Andrzejak, Jakub Filipczak, Iga Janas, Nikola Jankowska, Alicja Janowicz, Julia Knopkiewicz, Amelia Pawłowska, Franciszek Polus, Marcelina Przybylska, Martyna Wojciechowska, Michalina Zielińska, Rafał Zieliński.Na trzecim stopniu podium stawali: Marcel Haremza, Piotr Leszczyński, Karol Olejniczak, Ignacy Polus, Antoni Wojciechowski.