Kaczanowo nie przestaje zaskakiwać. Żerków zdobyty

16:38, 28.09.2022 . Aktualizacja: 18:20, 28.09.2022

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie wygrała 27. Memoriał Bernarda Kobielskiego. Imprezy upamiętniająca świetnego zawodnika i trenera urodzonego w naszym mieście miała rangę mistrzostw powiatów Wielkopolski. Powiat wrzesiński został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Na zawodach, które 20 września rozegrano w Żerkowie, aż kilkunastu młodych lekkoatletów wrzesińskich szkół znalazło się w pierwszych ósemkach swoich konkurencji, dziesięcioro wywalczyło medale!

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Eryk Jasiński (100 m, sztafeta 4x200 m), Julia Olejniczak (wzwyż), Marcin Michalak (wzwyż), Zuzanna Andrzejaszek (wieloskok), Agata Dziekan (4x200 m), Mateusz Maleszka (4x200 m) i Lena Baranowska (4x200 m). Srebro wywalczyli: Oliwia Kajdan (kula) i Maleszka (wieloskok). Brązowe krążki zdobyli: Dziekan (100 m), Baranowska (300 m), Patrycja Kruszewska (80 m pł.), Paweł Urbaniak (wzwyż).

Tuż za podium znalazło się jeszcze osiem naszych młodych lekkoatletek: Aleksandra Kosmowska (100 m), Anna Jęczmionka (300 m), Antonina Brandt, Maja Kaczmarek (wzwyż), Martyna Wojtkowiak (1000 m), Zuzanna Ambrożak (kula), Oliwia Andrzejaszek (300 m) i Maja Gacka (kula).