Zamknij
REKLAMA

Krispol zamknął skład i rusza z treningami

08:07, 19.07.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek, 19 lipca, siatkarze Krispolu Września ruszają z przygotowaniami do nowego sezonu. Podobnie jak w poprzednich czterech drużynę poprowadzi trener Marian Kardas.

 

Z poprzedniego sezonu w pomarańczowej drużynie pozostało jedynie czterech zawodników. Pozostała dziesiątka pożegnała się z Krispolem.

Wśród tych, którzy nadal mają zamiar reprezentować miasto jest trzech wrześnian: Robert Brzóstowicz, Patryk Ligocki i Kacper Leracz. Jedyny siatkarz z zewnątrz to Mateusz Linda (na zdjęciu w ataku), dla którego najbliższy sezon będzie trzecim z kolei w naszym klubie.

Z tych, których nie zobaczymy już w pomarańczowej koszulce najbardziej żal Tomasza Narowskiego, który stał się już wrześnianinem pełną gębą. Nasz środkowy nie tylko zagrał sześć sezonów w naszych barwach, ale też ożenił się tutaj i mieszka we Wrześni. Postanowił jednak zawiesić już buty na kołku, choć ma dopiero 31 lat.

Tylko 31, bo jak się okazuje siatkówka może być sportem długowiecznych zawodników. I nie chodzi nam jedynie o Marcina Iglewskiego, który w minionym sezonie w wieku 40 lat pomagał Krispolowi wydostać się ze sportowego dołka.

Klub w tym sezonie zakontraktował siatkarza starszego, urodzonego w 1979 Piotra Lipińskiego. Dla doświadczonego rozgrywającego będzie to powrót do Wrześni z Bydgoszczy po dwóch sezonach rozegranych na pluslilgowych parkietach.

Obok niego zobaczymy dwóch siatkarzy, którzy ubiegły sezon spędzili na niemieckich boiskach. Adrian Kopij grał w SV Warnemünde, a Mateusz Łysikowski w FT 1844 Freiburg. Pierwszoligowe doświadczenie ma pięciu kolejnych siatkarzy. Bartosz Zieliński ostatnio grał w Lechii Tomaszów Mazowiecki, Paweł Cieślik i Jan Kopyść w Norwidzie Częstochowa, Konrad Bączek w BAS Białystok, a Łukasz Rymarski w Olimpii Sulęcin. Wojciech Wachowicz ostatni sezon spędził w II-ligowym TKS Tychy. Kadrę uzupełni czwarty wrześnianin. Na pozycji środkowego zagra Konrad Jankowski, wychowanek Progressu Września, który ostatnie trzy lata spędził na wypożyczeniu, uczył się i grał w Jokerze Piła.

Czy stworzona przez trenera Mariana Kardasa i zarząd klubu kadra dostarczy nam pozytywnych doznań? Pokaże sezon, który rusza już w środę 22 września. Krispol zagra na inaugurację we Wrocławiu z miejscową Gwardią. Trzy dni później pomarańczowych zobaczymy we Wrześni, a ich rywalem będzie Norwid Częstochowa.

(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kIBOLkIBOL

0 0

MATEUSZ LINDA NIE MICHAŁ CHYBA ŻE ZMIENIŁ NAZWISKO NA URLOPIE 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂 12:48, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LenLen

0 0

Dzięki za zwrócenie uwagi. Oczywiście, że Mateusz. Co ten rozbrat z siatką robi z ludźmi... :) 16:08, 19.07.2021


MateoMateo

0 0

Lipiński ostatni sezon grał w1 lidze, a nie Pluslidze! 13:12, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%