Klasowa piłka w dwóch odcieniach

07:28, 05.10.2022 . Aktualizacja: 15:25, 05.10.2022

Na sześć wrzesińskich zespołów z Klasy A i B aż cztery odniosły zwycięstwa. Od wygranej do wygranej kroczą ekipy z dziewiątego poziomu rozgrywek.

Nasi piłkarze w miniony weekend zdobyli 24 gole, a 17 stracili. Bilans jest dodatni, ale nie wszystkich cieszy wrzucanie do jednego wora.

KLASA A

Warta spadła z miejsca, które na końcu rozgrywek będzie gwarantowało awans. Pyzdrzanie przegrali na własnym stadionie z rywalem do walki o okręgówkę Czarnymi Wierzbno i to aż 2:5. Katem dla podopiecznych Piotra Dowbusza okazał się Mateusz Jankowiak. Zawodnik Czarnych popisał się hat-trickiem.

Orlik odniósł trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Miłosławianie pokonali OKS Ostrów Wlkp. 4:3, a emocje towarzyszyły spotkaniu do ostatniego gwizdka sędziego. Goście wygrywali 1:0, później po golach Damiana Szwata i Patryka Miśkiewicza na prowadzenie wyszli gospodarze. Na wyrównującą bramkę rywali Orlik odpowiedział trafieniami Huberta Kempińskiego i Arkadiusza Korcza. Goście zdobyli jeszcze w 80. min kontaktowego gola, ale nic więcej nie mogli już wskórać.

Płomień przegrał wyjazdowy mecz z Lubońskim Luboń 1:5. Już do przerwy gospodarze zdobyli cztery gole i pojedynek został praktycznie rozstrzygnięty. W drugiej odsłonie honorowego gola dla neklan zdobył Bartosz Kozioł.

KLASA B

Zjednoczeni podejmowali trzeci zespół Klasy B Antares Zalasewo. Goście, szczególnie w pierwszej połowie, postawili wrześnianom ciężkie warunki. Co prawda pierwszą świetną okazję już w 2. min zmarnował Maciej Lisiecki, ale rywale do przerwy i po kontrach mogli aż trzy razy umieścić piłkę w siatce. Z biegiem czasu Zjednoczeni uspokoili grę, co przełożyło się na kolejne gole. Do siatki zalasewian trafiali: Lisiecki (2), Kamil Buczek (2) i Tomasz Roszyk.

Stratę punktów przez Antares wykorzystał Kosynier. Sokołowianie pokonując 5:2 rezerwy Meblorza Swarzędz awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Zawodnicy Damiana Wyrzykiewicza byli lepsi piłkarsko i taktycznie. Choć były momenty, kiedy goście łapali kontakt, to kosynierzy nie myśleli oddawać pola. Gole dla nich zdobyli: Piotr Grześkowiak (2), Maciej Rybacki, Patryk Markiewicz i Dawid Witkowski.

Puntów ani myślą tracić Błękitni. Psarzanie w ostatniej kolejce pokonali w Trzemesznie rezerwy miejscowy Zjednoczonych i to aż 7:1. Bogatym bramkowym dorobkiem podzielili się: Dawid Rożewski (2), Łukasz Kirkiewicz (2), Szymon Kwiatkowski (2) i Marcin Walkowiak.