Zamknij

Agonia tradycji? Ostatnia szansa na ratunek

08:07, 29.08.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

Orzechowo, wieś o olbrzymich sportowych tradycjach, nie ma już seniorskiego sportu. Sparta miała wycofać swój zespół z rozgrywek piłkarskiej klasy A. Cała nadzieja w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 29 sierpnia.

W ubiegłym sezonie spartanie zaliczyli spadek do klasy A. W sobotę niższy szczebel piłkarskich rozgrywek mieli zainaugurować w Manieczkach. Do meczu nie doszło. Dotarła do nas informacja, że Sparta wycofała zespół z ligi. Jeżeli będzie chciała powrócić do seniorskiej rywalizacji to jedynie od klasy B.

Klub ma olbrzymie tradycje piłkarskie. Jeszcze dobrą dekadę temu szczycił się, że w lidze gra tylko swoimi wychowankami, a zespół zawsze prowadzili miejscowi szkoleniowcy. Z Orzechowa wyszło dwóch piłkarzy najwyższej klasy rozgrywkowej i jeszcze kilku o olbrzymim potencjale. Swego czasu świetnie grali tenisiści stołowi i siatkarki plażowe. Sparta (wówczas Unia) powstała w 1950, jednak w Orzechowie sport datuje się od 1921, gdy w miejscowości utworzono jedno z pierwszych w kraju wiejskich gniazd Sokoła. Nie chcemy byś świadkami agonii takiej tradycji!

W sportowych kręgach miłosławskiej gminy już od jakiegoś czasu mówi się o połączeniu piłkarskich drużyn Sparty i Orlika Miłosław. Ten drugi kub też zaliczył spadek do klasy A, a wczoraj zanotował spektakularny falstart w rozgrywkach. Mówi się o połączeniu sił, skoncentrowaniu środków. Tylko co z tradycją? Orlik jest nie mniej zasłużony.Teraz wszystko w rękach działaczy. Zebranie rusza o 15.00 w budynku orzechowskiej szkoły.

(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

300300

2 1

Dzieciaki wolą w domach *%#)!& w FIFĘ🤣 09:25, 29.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dawid.Dawid.

2 2

Brak słów... tudno niema kto grać to nic na siłe. Może następne pokolenie🙂 09:57, 29.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%