Zamknij

Eugeniusz Nowicki: Daję sobie dwa lata

08:27, 09.07.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

Sezon zaczął się jak nigdy, skończył jak zawsze. Victoria roztrwoniła dużą przewagę i nie uczciła swego 90-lecia istnienia awansem do III ligi. Prezes Eugeniusz Nowicki próbuje tłumaczyć ten smutny fakt.

Wiadomości Wrzesińskie”: - Co bardziej podcina skrzydła: brak sukcesów, czy krytyka kibiców?

Eugeniusz Nowicki: - Jedno i drugie. Trochę to przydusiło, ale napędza jednocześnie. Cenie konstruktywną krytykę, staram się wyciągać z niej wnioski. Są jednak i krytykanci, którzy nie patrzą na realia, w których przychodzi nam działać.

- Jesienią ubiegłego roku Eugeniusz Nowicki zapewniał, że Victoria na 90-lecie klubu awansuje do III ligi. Niektóre osoby są gotowe przysiąc, że prezes zapowiadał odejście, gdyby ten plan nie wypalił.

- Na pewno nie można powiedzieć w sporcie „na pewno”. Chcieliśmy, wierzyliśmy – to tak. Może gdzieś w kuluarach na pół serio powiedziałem, że odejdę, gdy nie awansujemy. Oficjalnie jednak nic takiego nie padło. Chciałbym popracować jeszcze dwa lata, do końca kadencji. Myślę, że na tyle starczy mi sił.

- Co poszło nie tak? Możemy wskazać winnych?

- Nie ma winnych, no może każdy po trochu gdzieś tam nie docisnął. Ale jesteśmy ludźmi, mamy prawo do pomyłki. Wspólnie coś nie wyszło. O braku awansu moim skromnym zdaniem zadecydowały dwie sprawy. Pierwsza to wymuszone przetasowania kadry w okresie zimowym. Druga to fala kontuzji, która dopadły nas na wiosnę. Nie chcę jednak winić trenera.

- Zadaliśmy sobie trud i policzyliśmy, że w Polsce wyżej od Victorii sklasyfikowano 191 zespołów. Piąty szczebel rozgrywek to maksymalny pułap dla takie miasta jak Września?

- Dla takiego miasta III liga, czyli czwarty poziom rozgrywek powinien być optymalny. Taki środek tabeli. Borykamy się jednak od lat z brakiem odpowiednich środków. Nie stać nas finansowo na III ligę. Taki Kleczew ma potężny budżet i może sobie pozwolić na III ligę. My nie. I to są te realia, o które się rozbijamy.

- Tyle barier trudnych do pokonania. Przeszkody się piętrzą. Nie myślicie spasować – mówię tu o zarządzie klubu – nie warto oddać kierownicę młodszym? Może to oni znajdą trafioną receptę na wrzesińską piłkę?

- Daję sobie dwa lata. Jak się nic nie zmieni, to zrezygnuję z dalszego prezesowania. Zresztą nie tylko pieniądze są przeszkodą. Brakuje nam działaczy. Starzy się wykruszają, a młodych nie widać. Choćby przy organizacji dnia meczowego potrzeba wielu ludzi. Skąd ich brać?

Całą rozmowę Eugeniuszem Nowickim można przeczytać w piątkowym (9 lipca) wydaniu „WW”.

(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

zxdeawsfzxdeawsf

10 0

cały "zarząd" do dymisji , tyle lat i cały czas to samo . Obiecanki cacanki . Sponsorzy zastanówcie się . Ludzie bez ambicji . Września zasługuje na klub z ambicjami . Pytam się kiedy był jakiś sukces ? kiedy wyszkoliliście piłkarzy i sprzedaliście za dobrą kasę ??? nic tylko *%#)!& w stołki . Miej Pan szacunek sam do siebie Panie Nowicki i odejdź !!! 12:56, 09.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VV

3 0

Człowieku, nie stać na 3 ligę ponieważ Ty jesteś prezesem, tu potrzeba kogoś kto będzie prezesem z głową z werwą a Pan nadaje się co najwyżej na Prezesa klubu ligi wiejskiej, taka prawda niestety, młody ambitny wykształcony człowiek który będzie miał projekt na ten klub łączący się z pozyskiwaniem odpowiedniego budżetu na tą 3 ligę !!! 22:56, 10.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jonatan3jonatan3

0 0

proszę podać kandydata
17:38, 11.07.2021


Monika.Monika.

0 0

Cześć mam na imię Monika , jestem bardzo nieśmiała i trochę mi *%#)!& ,że piszę takie ogłoszenie ale postanowiłam ,że może w taki sposób znajdę Pana który mnie zaspokoi .Jestem totalną amatorką ale chciałabym sie z kimś zabawiać ,chciałabym wziąć facetowi do ust.. zobaczyć jak to jest.. chciałabym żeby facet mnie ostro pieścił. . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika69 02:34, 11.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xsdgnmxsdgnm

0 0

jakie wyniki , jakie talenty , jaki awans ? po co to ??? najważniejsze że jest impreza na koniec sezonu i można wystawić fotki na FB ? Września zasługuje na dobry klub , Panie Nowicki wstydź się Pan !!! 09:09, 12.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%