Tylko Warta sprostała wyzwaniu

18:51, 26.04.2021 L.N Aktualizacja: 18:52, 26.04.2021

Po sześciu tygodniach przerwy na boska wrócili piłkarze klasy okręgowej. Nie był to jednak udany weekend dla wrzesińskich zespołów.

Świetnie po pandemicznej przerwie zaprezentowała się Warta Pyzdry, która w Dobrowie pokonała swoją imienniczkę 2:0. Gospodarze poważnie pretendują do awansu, gdy podopieczni trenera Piotra Dowbusza muszą martwić się o ligowy byt. Tymczasem skazani na pożarcie pyzdrzanie boleśnie ukuli rywali w 67 min za sprawą Igora Zielińskiego, który trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. Mecz zamknął w 90. minucie Łukasz Moch.

Sparta Orzechowo mierzyła się z wyżej notowaną Polonią Golina. Spartanie objęli prowadzenie w 26.min po ładnym strzale Dawida Fibnera. Później było już tylko gorzej. Polonia wyrównała jeszcze przed przerwą, po zmianie stron zaaplikowała gospodarzom jeszcze cztery gole.

Orlik prowadził w Brudzewie z miejscową Kasztelanią po strzale Damiana Swata. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie zdołali zdobyć dwa gole, oba po rzutach rożnych i w odstępie ledwie minuty. W drugiej odsłonie bramki już nie padały. Miłosławianie, choć w tym okresie przeważali, musieli pogodzić się z porażką.

Rezerwy Victorii zmierzyły się w Kobylnicy z liderem, miejscowym Piastem. Wrześnianie nie zdołali trafić do siatki, gospodarzom udało się to aż pięć razy.

Płomień Nekla w ostatni weekend pauzował.