Zamknij

Wrześnianki mistrzyniami Polski juniorek w lacrosse!

10:59, 26.09.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Lax Warriors Września pod wodzą trenera Leszka Nowackiego zdominował Mistrzostwa Polski Juniorek w Lacrosse. Poza doskonałym wynikiem impreza miała świetną atmosferę i dobrą frekwencję.

Mistrzostwa odbywały się 24 i 25 września na stadionie Victorii. Wzięły w nich udział 4 zespoły - goście z Katowic i Poznania oraz dwie ekipy z Wrześni. W sumie rozegrano sześć meczów. W pierwszym "siostrobójczym" pojedynku faworytki z Lax Warriors Września pokonały swoje młodsze koleżanki z Żaka aż 20:4. Pewne zwycięstwa wrzesińskie "wojowniczki" odniosły także z Ladies Hussars Poznań i AZS Walkirie Katowice.

- Wynik jest zasłużony. Ten mecz dobrze pokazał nasze słabości. Choć dziewczyny walczyły dzielnie, to sił i skuteczności starczyło nam tylko na pierwszą połowę. Mamy nad czym pracować - skomentował Marcin Basiński, trener poznańskiej drużyny po przegranej z Lax Warriors, która zdecydowała o pierwszym miejscu.

Z kolei trener mistrzyń Polski przyznaje, że w finałowym meczu emocje wzięły górę nad założeniami taktycznymi.- Dziewczyny w końcówce powinny grać na czas, ale zamiast tego ryzykowały, bo musiały strzelać bramki. Ostatecznie liczy się jednak wynik - stwierdza Leszek Nowacki.

Trener jest także pod wrażeniem postępu, jaki zrobił drugi wrzesiński zespół kierowany przez Bartosza Darula.- To najmłodsza drużyna mistrzostw o średniej wieku poniżej 16 lat. Dziewczyny po zaledwie rocznym treningu bardzo dobrze zaprezentowały się w pojedynku z prawie cztery lata starszymi wicemistrzyniami Polski - zauważa L. Nowacki.

Odważna i widowiskowa gra wrześnianek z obu drużyn bardzo spodobała się publiczności. W szczytowym momencie na trybunach naszym kibicowało ponad dwieście osób. Mistrzostwa były także okazją do docenienia mecenasów wrzesińskiego lacrosse. Pamiątkowe statuetki otrzymali wiceburmistrz Artur Mokracki i przedsiębiorca Tomasz Miara.

Dodajmy, że za tydzień Lax Warriorrs Września zagrają w Poznaniu Puchar Polski, za dwa tygodnie czeka je duży turniej w Niemczech, a pod koniec października zakończą sezon na turnieju w Katowicach.

Mecze

24 września

Lax-Warriors Września – Żak Września 20:4

25 września

Ladies Hussars Poznań – Żak Września 12:6

Lax-Warriors Września – AZS Walkirie Katowice 12:6

Żak Września - AZS Walkirie Katowice 6:9

Lax-Warriors Września – Ladies Hussars Poznań 17:7

AZS Walkirie Katowice – Ladies Hussars Poznań 10:7

Tabela końcowa:

1. Lax-Warriors Września 3 9 49:17

2. AZS Walkirie Katowice 3 6 25:25

3. Ladies Hussars Poznań 3 3 26:33

4. Żak Września 3 0 16:41

Obsada sędziowska: Iga Sobolewska, Klaudia Majorczyk, Anna Walas

Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Żak Września

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

sekwojasekwoja

1 3

Radość ze zwycięstwa przebiła wszystko!
06:57, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%