Zamknij

Wymiana ciosów. Kije poszły w ruch

17:41, 05.09.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

Pierwszy turniej Pucharu Polski Lacrosse Kobiet rozegrano w Sokołowie. W sobotę piłkarski Kosynier na swoim boisku przez sześć godzin gościł 50 lacrossistek.

Późne ustalenie terminów turniejów Pucharu Polski uniemożliwiło rozegranie meczów na stadionie miejskim. W takiej sytuacji Lax-Warriors Września, który był gospodarzem imprezy, musiał polegać na dobrym sercu Roberta Kozubińskiego, prezesa Kosyniera.

Na stadionie w Sokołowie zaprezentowały się trzy zespołu. Wrześniankom przyszło mierzyć się z mistrzyniami Polski Hussars Ladies Poznań i brązowymi medalistkami krajowego czempionatu AZS Walkirie Katowice. Było ostro. Nie obyło się bez żółtych kartek i guzach na głowach.

Pierwszy pojedynek nasz zespół zagrał z poznaniankami. Wojowniczki nerwowo rozpoczęły mecz przegrywając już 1:4 i 4:8, ale po zmianie stron przydusiły mistrzynie. Niespodziewanie doprowadziły do remisu 10:10 i miały kapitalną szansę na wyjście na prowadzenie. Ostatecznie olbrzymie doświadczenie rywalek wzięło górę i to Ladies mogły cieszyć się ze zwycięstwa 16:11.

Poznaniaki ograły też w drugim spotkaniu zawodniczki z Katowic 12:8. Trzeci mecz turnieju - pojedynek akademiczek ze Ślaska z naszymi lacrossistkami - zapowiadał się więc bardzo interesująco, a jego stawką było drugie miejsce.

Skoncentrowane i zmobilizowane wrześnianki bardzo mocne weszły w mecz. Dzięki agresywnej obronie i szybkim kontrom objęły prowadzenie 5:0, a bramki strzelało pięć różnych zawodniczek. Chwilę później było już 7:1, jednak szybko zaczęło dawać się we znaki intensywne tempo gry. Ślązaczki na początku trzeciej kwarty zmniejszyły straty zaledwie do dwóch bramek. W czwartej kwarcie Wojowniczki zmieniły taktykę. Szanując czas przeprowadzały długie, pozycyjne akcje, zmuszając rywalki do nerwowych ruchów i błędów w obronie. Ostatecznie Lax-Warriors wygrał z Walkiriami 12:9 i po pierwszym turnieju zajmuje w tabeli drugie miejsce.

Z różnych powodów w Sokołowie nie mogły wystąpić wszystkie wrzesińskie zawodniczki. Ostatecznie nasze nastolatki zagrały w składzie: Nikola Dębicka, Wiktoria Focht (bramkarki), Marika Walkowiak (kpt., 1 asysta), Klara Domachowska (5 goli), Roksana Dębicka (8 goli, 2 asysty), Agata Bukowska (5 goli), Amanda Osiewicz (1 asysta), Marta Wysocka (2 gole), Marta Błaszak (1 gol), Dominika Kasprzyk, Julia Wieczorek (1 gol), Martyna Muszyńska, Maria Pecyna, Gabriela Nowakowska, Wiktoria Kuś.

(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%