Pełniejsza ławka, pewniejsza gra. MKS zwycięski

13:22, 21.11.2022 . Aktualizacja: 13:22, 21.11.2022

Problemy zdrowotne przełożyły się na słabsze wyniki drużyny MKS-u Września w rozgrywkach III ligi. Gdy tylko część kontuzjowanych koszykarzy wróciła na parkiet, od razu pojawiło się zwycięstwo. W niedzielne popołudnie wrześnianie pokonali Basket Poznań 73:53.

Początki meczu były trudne. Goście w pierwszej kwarcie prowadzili już siedmioma oczkami. Podopieczni trenera Zbigniewa Rakowskiego szybko jednak opanowali nerwy i pierwszą odsłonę wygrali. W drugiej konsekwentnie zwiększali przewagę i na przerwę schodzili do szatni prowadząc 12 punktami.

Po zmianie stron nie było gorzej. Pewni swoich sił wrześnianie kontrolowali mecz i bez problemu dopisali sobie w tabeli dwa punkty.

Cieszy fakt, że trzech naszych rekonwalescentów zaliczyło dwucyfrową zdobycz. Filip Andrzejewski (na zdjęciu), Dariusz Szeszycki i Tomasz Makowski w sumie zdobyli 40 punktów. Właśnie tych oczek brakowało w poprzednich potyczkach. Niestety w kolejnych meczach nie zobaczymy jeszcze na parkiecie Krzysztofa Dembińskiego i Łukasza Kosmalę.

Już w najbliższą niedzielę naszych koszykarzy czeka daleki wyjazd. Wrześnianie zmierzą się w Szczecinie z miejscową Pogonią Basket i będą faworytem starcia. Przynajmniej dowodzi tego aktualna tabela rozgrywek III ligi. Zresztą w pierwszej rundzie MKS ograł rywali w hali przy Słowackiego 84:64.

III liga, MKS Września – Basket Poznań 73:53 (20:14, 17:11, 20:17, 16:11)

Punkty dla MKS-u zdobyli: Szeszycki (14), Makowski (14), Andrzejewski (12), Nowak (9), Prętkowski (7), Kaczmarzewski (5), Baranowski (4), Pecyna (4), Szkudlarek (4).