Zamknij

Dziewczyny Hwarnaga lubią brąz

08.55, 29.11.2022 . Aktualizacja: 09.03, 29.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Trzy wrzesińskie taekwondzistki wywalczyły medale na krajowym czempionacie w kategorii serniorek. To kolejny sukces Hwaranga.Tylko sport kobiecy odnosi w tym roku we Wrześni znaczące sukcesy. Po lekkoatletkach i lacrossistkach na podium najważniejszej krajowej imprezy stanęły dziewczyny uprawiające taekwondo. Płeć brzydka może się... schować!

XLI Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim rozegrano w miniony weekend w Bormym Sulinowie. Impreza zgromadziła na starcie ponad stu najlepszych zawodników w kraju. 

UKS Hwarang reprezentowały cztery dziewczyny, które nadal mogą walczyć w kategoriach młodzieżowych. Na tatami wystąpiły: Wiktoria Grześkowiak, Sara Surtel (w środku na zdjęciu), Patrycja Kasperska (z prawej) i wracająca do startów po ciężkiej kontuzji Weronika Przybysz (z lewej).

- Nasze dziewczyny spisały się rewelacyjnie, zdobywając trzy brązowe medale. Stały się one udziałem Sary, Patrycji i Weroniki. Wiadomo, że apetyty były większe, nawet na najwyższe stopnie podium. Same walki były naprawdę emocjonujące i do samego końca zacięte – relacjonuje Tomasz Haremza, trener i prezes klubu w jednej osobie.

- Wiktoria trafiła na zwyciężczynię kategorii, dla Sary to pierwsze zawody takiej rangi i już zakończone medalem. Patrycja z kolei ostatnimi czasy mało trenowała, a stać ją było na dużo więcej, natomiast dla Weroniki był to pierwszy start kontrolny po kontuzji i rekonwalescencji związanej z rekonstrukcją więzadeł stawu kolanowego. Wydaje się, że w jej przypadku wszystko idzie w dobrym kierunku. W przyszłym roku rozpocznie starty międzynarodowe – zapewnia wrzesiński szkoleniowiec.

- Na mistrzostwach Polski zabrakło zawodników AZS AWF Poznań - Dagmary i Krystiana Haremzów, naszych wychowanków, którzy odbywają służbę przygotowawczą w Wojsku Polskim. Jest to kolejny krok i część szerszego projektu prowadzonego przez nas w Wielkopolskim Związku Taekwondo Olimpijskiego, a mającego na celu zatrzymanie najbardziej obiecujących zawodników w naszym sporcie i zabezpieczenie im przyszłości od strony finansowej. Następnym krokiem będzie powołanie ich do Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. W ten sposób zamkniemy nasz cykl szkoleniowy od dziecka przez kadeta, juniora, młodzieżowca i kończąc na seniorze. Większość zawodników kończących szkołę średnią i nawet wybierający się na studnia kończyło karierę zawodniczą, co było związane z naturalnym stanem rzeczy. Młodzi ludzie chcieli po prostu zadbać o swoją przyszłość. Projekt połączenia nauki, treningów i pracy w wojsku jest ostatnim elementem układanki – zdradza meandry poczynań WZTO Tomasz Haremza.

W sobotę 3 grudnia Września będzie areną ciekawej imprezy sportowej. W hali Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Słowackiego rozegrany zostanie finał Grand Prix Wielkopolski w Taekwondo Olimpijskim. To już czwarta edycja tego turnieju. Rozpoczęcie zawodów organizatorzy zaplanowali na 9.00. Swój start zapowiedziało aż 400 zawodników, a w tym gronie spora grupa hwarangów. Wrześnianie należeć będą do faworytów rywalizacji. W imieniu naszego klubu serdecznie zapraszamy na trybuny. Wstęp wolny.

Fot. archiwum Hwaranga

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

bardzobardzo

9 1

nieprzyzwoity tytuł 09:54, 29.11.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

AhhhAhhh

8 2

ten brąz 💩💩💩💩 🤣🤣🤣🤣🤣 11:18, 29.11.2022


BeterBeter

6 2

Czego się spodziewać po tej inteligencji? 🤣🤣🤣🤣 12:06, 29.11.2022


smakoszsmakosz

3 3

Głodnemu chleb namyśli :) 13:30, 29.11.2022


Zaintrygował mnie tyZaintrygował mnie ty

6 1

Troszkę się zawiodłem, bo myślałem, że chodzi o coś zgoła innego niż teakwondo, ale bądź co bądź szczerze gratuluję dziewczyną sukcesów 🙂🙂🙂❤️ 12:10, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolonistaPolonista

1 0

Gratuluję dziewczynom sukcesów. Jeżeli z dziewczyną to np. Idę z dziewczyną do kina. Pozdrawiam. 08:07, 01.12.2022


Krytyk wrzesińskiKrytyk wrzesiński

2 1

Jaka gazeta, takie tytuły artykułów! Najważniejsze, aby aureola nad głową jasno świeciła! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 11:54, 30.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

C!paC!pa

1 0

Temu w sandałach? 🤣🤣🤣🤣🤣 19:19, 30.11.2022


REKLAMA
0%