Medale przywiezione z turnieju w Krotoszynie

09:41, 09.11.2020

Z pięcioma medalami z turnieju w Krotoszynie wrócili zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate. Występujący tylko w czteroosobowym składzie wrześnianie uplasowali się także w czołówce klasyfikacji medalowej.

Turniej Pucharu Polskiej Unii Karate Krotoszyn 2020 w Karate Olimpijskim WKF rozegrano w sobotę, 7 listopada. Dla reprezentantów Wrzesińskiego Klubu Karate były to jedne z ważniejszych zawodów w tym roku. Do rywalizacji wrześnianie przystąpili w czteroosobowym składzie. Po trzyletniej przerwie do reprezentowania WKK powrócił Piotr Gała.

W stawce zawodników reprezentujących 35 klubów karate wrześnianie zaprezentowali się znakomicie. Zajęte miejsca pozwoliły im uplasować się na szóstym miejscu w klasyfikacji medalowej.

[[reklama1]]

W konkurencjach indywidualnych reprezentanci WKK wywalczyli aż cztery medale. Równych sobie w kumite indywidualnym juniorów -68 kg nie miał Klaudiusz Bandulik. Na najwyższym stopniu podium w kumite indywidualnym juniorów +70 kg stanął także Igor Piaskowski. Dwa medale przypadły w udziale Karolowi Kostrzewie, który srebrny krążek wywalczył w kumite indywidualnym juniorów młodszych -70 kg i brązowy w kata indywidualnym juniorów młodszych. Piotrowi Gale startującemu w kumite indywidualnym młodzików 12-13 lat +50 kg nie udało się tym razem wywalczyć medalowego miejsca.

W kumite drużynowym juniorów młodszych reprezentanci WKK wystąpili tylko w dwuosobowym składzie. Pomimo tego duet Kostrzewa – Piaskowski zdołał wywalczyć srebrny medal.

- Dla sportu przyszedł teraz bardzo trudny czas. Pomimo tego podczas zawodów w Krotoszynie, na tle innych klubów z całej Polski, pokazaliśmy się z całkiem niezłej strony. Mimo trudnej sytuacji dla nas wszystkich, zarówno zawodników, rodziców jak i klubu, widać, że nasza praca nie poszła na marne i nadal się rozwijamy – oceniał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.