Marika w brązie na młodzieżowym czempionacie

08:14, 31.07.2022 . Aktualizacja: 08:14, 31.07.2022

Na rozegranych w Poznaniu 39. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U23 Marika Majewska zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki. Wrześnianka obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Gorzów.

W półfinale Marika w swoim biegu zajęła drugie miejsce czasem 13.50 s. Przegrała jedynie minimalnie z odwieczną rywalką Weroniką Nagięć (13.45 s).

W finale różnica między obiema płotkarkami była jeszcze mniejsza (0,01 s), ale obie dziewczyny pogodziła ta trzecia. Wygrała Monika Kiepura czasem 13.46 s. Zawodniczka, którą dla lekkiej atletyki odkrył Krzysztof Regulski, zadowoliła się brązowym medalem.

Sześć tygodni temu młode płotkarki startowały w seniorskim czempionacie. Wszystkie osiągnęły zdecydowanie lepsze czasy, a najlepszą była Marika, która mimo rekordu życiowego 13.11 s musiała zadowolić się nielubianym przez sportowców czwartym miejscem.