Zamknij

Zawrzało na piachu. Turniej co się zowie

15.01, 08.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Przez trzy dni na boiskach WOSR przy Gnieźnieńskiej toczył się Turniej Siatkówki Plażowej „Plaża Wrze”. O poziomie sportowym można dyskutować, o tym organizacyjnym trzeba mówić jedynie w superlatywach.

Plażę Wrze organizuje Stowarzyszenie Volley Września z Karolem Szlechtem na czele. Choć członkowie Volleya wyszli z środowiska Progressu, swego czasu z powodzeniem reprezentowali ten klub i podpatrywali swoich mentorów w organizacyjnej robocie, to teraz już są na swoim. I powiedzieć, że przyłożyli się do pracy, to nic nie powiedzieć. To nie „zapachniało profesjonalizmem”, to było profesjonalne w każdym calu. Trudno wyobrazić sobie promocję Wrześni w lepszym stylu. Może i dobrze, że na obiekt nie zawitali działacze części wrzesińskich klubów, bo mogliby nabawić się strasznych kompleksów.

- Pewnie jesteśmy największym turniejem amatorskim w kraju. A jeżeli największym amatorskim, to i największym w kategorii open. Profesjonalne imprezy nie są tak duże jeżeli chodzi o liczbę startujących. Mamy tyle zgłoszeń, że musimy odmawiać, zamykać szybciej listy, bo mimo gry w trzy dni i na siedmiu boiskach, nie zmieścilibyśmy się w czasie – przekonywał Karol Szlecht, spiritus movens całego przedsięwzięcia.

Piątek był dniem przeznaczonym dla najmłodszych. Rozegrano trzy turnieje. Jeden dla dziewcząt, dwa dla chłopców. Zjechały się pary i spoza Wielkopolski. Cieszył fakt, że w każdym z turniejów do fazy medalowej udawało się przebić wrześniankom i wrześnianom. Brązowe medale wywalczyły Matylda Gruszczyńska z Aleksandrą Kosmowaską. Na trzecim stopniu podium stanęli neklanie Antoni Kubacki i Hubert Andrzejewski. Walkę o brąz przegrali Mikołaj Kempiński w parze z Patrykiem Bakosiem.

W sobotę do boju ruszyli starsi wiekiem i doświadczeniem plażowicze. W niedzielę dokańczano turnieje kobiet i mężczyzn, wyłoniono też zwycięskie pary w mikstach i rywalizacji oldbojów +85.

I właśnie w tej ostatniej kategorii wrzesińska plażówka odnotowała jedyny triumf. Równych sobie nie miała para Krzysztof Witczak i Mariusz Solecki. O ile ten pierwszy związany jest od zawsze najpierw z parkietem a potem z piachem, to drugiemu z duetu w klubowej siatkówce nie dane było zaistnieć. Realizował się głównie na skoczni wzwyż i dotąd (od 23 lat) jest rekordzistą Wrześni wynikiem 212 cm. Przydała się i skoczność, i wszechstronność.

Najbardziej prestiżowy turniej mężczyzn miał dwie odsłony. Aby dostać się do niedzielnej finałowej ósemki, trzeba było przejść wyczerpujące sobotnie eliminacje. Udało się to dwóm naszym parom. Drugie dnia duet Marcin Iglewski – Jakub Więcek oraz para Tomasz Kotecki – Adam Józefczak poszły tą samą ścieżką, na której końcu nie było jednak medalu. Wrześnianie zgodnie przegrali pierwsze pojedynki, później – już po prawej stronie turniejowej drabinki – wygrali mecze, aby polec w walce o strefę medalową. Byli pomarańczowi musieli zadowolić się 5-6 pozycją ex-equo. Niestety, ani w turnieju kobiet, ani w rywalizacji mikstów naszym reprezentantom nie udało się wskoczyć do najlepszej ósemki. Przeciwnicy okazali się zbyt silni.

Nie dla wszystkich jednak aspekt sportowy był najważniejszy. Siatkarze do spółki z organizatorami stworzyli rodzinny piknik, w którym każdy mógł się odnaleźć. Odświeżano i nawiązywano nowe znajomości, przy okazji rywalizowano, a to tylko wartość dodana.

W turniejach zagrało 170 par, co jest absolutnym rekordem. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Brazylii, Azerbejdżanu, Białorusi i Ukrainy dodając międzynarodowego sznytu.

Najlepsze czwórki z poszczególnych turniejów

Kategoria kobiet:

1. Monika Jagła / Paulina Bałdyga

2. Klaudia Czaplińska / Julia Kucner

3. Magda Lachman / Jagoda Radzewicz

4. Kamila Płaczek / Gabriela Puławska

Kategoria mężczyzn:

1. Kamil Radzikowski / Alieksander Bialkevich

2. Michał Witkoś / Daniel Ostaszewski

3. Michał Muszyński / Tymoteusz Juszczak

4. Piotr Kołtuński / Damian Gajewski

Kategoria mikstów:

1. Klaudia Parczyńska / Alieksander Bialkevich

2. Ola Lipska / Artur Kosarzycki

3. Monika Jagła / Mateusz Wołowicz

4. Julia Sobczak / Jędrzej Bąkiewicz

Kategoria Oldboy +85

1. Mariusz Solecki / Krzysztof Witczak

2. Piotr Kłaczek / Adam Sadziak

3. Marcin Urbanowski / Daniel Tetłak

4. Krzysztof Gałecki / Grzegorz Łakomy

Kategoria dziewcząt:

1. Blanka Trawińska/Małgorzata Banaś (Janków Przygodzki)

2. Amelia Grzegorowska/Maria Sieczka (Janków Przygodzki)

3. Matylda Gruszczyńska/Aleksandra Kosmowska (Września)

4. Zuzanna Kujawa/Maria Cuprych (Jarocin)

Chłopcy U-13:

1. Czarek Leppert/Karol Leppert (Nakło)

2. Patryk Staniszewski/Alan Robak (Czerniejewo)

3. Nikodem Lęgach/Mikołaj Markuszewski (Nakło)

4. Nikodem Pospiech/Paweł Kapitan (Leszno)

Chłopcy U-15:

1. Igor Gzik/Jan Szperka (Czerniejewo)

2. Jakub Dawidowicz/Patryk Kosmowski (Czerniejewo)

3. Antoni Kubacki/Hubert Andrzejewski (Nekla)

4. Mikołaj Kempiński/Patryk Bakoś (Września)

 

Fot. archiwum Volley Września

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%