Legia przełamała wrzesiński opór

20:03, 27.11.2021 . Aktualizacja: 20:03, 27.11.2021

W sobotni wieczór siatkarze Krispolu przegrali z Legia Warszawa 1:3. Pomarańczowi zagrali bez ważnego zawodnika.

Jeszcze nigdy wrzesiński zespół nie rywalizował z warszawską drużyną o ligowe punkty. Ten pierwszy raz stał się udziałem siatkarzy.

Warszawianie przed meczem wyprzedzali pomarańczowych o dwa punkty. Dwa dni wcześniej przegrali jednak w druzgocących rozmiarach z Visłą Bydgoszcz, zdobywając jedynie 46 punktów. Kibice liczyli, że rywal tak szybko nie otrząśnie się z klęski. Przeliczyli się.

Niestety, trener Marian Kardas nie miał do dyspozycji chorego Konrada Jankowskiego, środkowego, który tydzień temu w Kluczborku został MVP. Tego osłabienia nie udało się ukryć.

Niemal od początku pierwszego seta przegrywaliśmy 1-2 punktami. Po błędzie przekroczenia linii trzeciego metra przez Mateusza Lindę, były to już trzy punkty (11:14), a po chwili nawet pięć. Partii nie udało się uratować.

Diametralnie inaczej wyglądał set drugi. Wrześnianie szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Dwie zagrywki punktowe Mateusza Łysikowskiego i kontry kończone przez Lindę dały pomarańczowym kilka punktów spokoju i w efekcie wyrównanie w meczu .

Trzecia partia tak naprawdę zadecydowała o końcowy wyniku. To Krispol prowadził trzema oczkami, to trzy punkty przewagi miała Legia. Wydawało się, że z tej wymiany ciosów zwycięsko wyjdą wrześnianie. To nasi siatkarze otrzymali piłkę setową, a później trzy kolejne. Mieli nawet piłkę w górze, ale to legioniści już za pierwszym swoim setbolem wygrali walkę na przewagi. Wygrali też pojedynek psychologiczny.

Czwarty set był wyrównany tylko w jego początkowej części. Przy 9:11 trener Mariana Kardas, jakby przeczuwając nadchodzący kryzys mentalny, wziął czas. Niestety, wskazówki nic nie dały. Szybko zrobiło się 11:17. Partię i mecz trzeba było oddać. Trzy punkty pojechały do Warszawy.

I liga: Krispol Września – Legia Warszawa 1:3 (20:25, 25:21, 27:29, 16:25)

Krispol: Lipiński (2 pkt), Linda (21), Brzóstowicz (8), Rymarski (6), Łysikowski (12), Kopij (9) i Zieliński (libero) oraz Cieślik, Kpyść (4), Wachowicz, Bączek (1)