W Nekli zadrżała hala. Dreszczowiec i serducho

21:38, 23.10.2021 . Aktualizacja: 06:00, 25.10.2021

Siatkarki Mileszy Targowa Górka po zaciętym boju przegrały z SKS Murowana Gościna 2:3. Wielką klasę pokazali też nekielscy kibice.

Pojedynek 5. kolejki III ligi kobiet zgromadził w hali w Nekli 80 fanów, ale za to jakich! Strażacka syrena wtórowała gardłom kibiców. Doping nie przyniósł jednak zwycięstwa, choć równie wielkim zaangażowaniem wykazały się zawodniczki.

Pierwszy set był do zapomnienie. Nasze siatkarki nie mogły wyjść z jednego ustawienia, straciły w nim sześć kolejnych oczek i partię szybko przegrały.

W drugiej odsłonie było już znacznie lepiej. W samej końcówce to zawodniczki trenera Macieja Przybylskiego wykazały się zimną krwią.

Trzecia partia była dramatyczna i powinna skończyć się zwycięstwem gospodyń. Milesza prowadził już 20:14, a mimo to przegrał po grze na przewagi.

Na początku czwartego seta wydawało się, że będzie on ostatni. Zawodniczki z Murowanej Gośliny prowadziły 5:0, ale później piąty bieg włączyły nasze dziewczyny i przy ogłuszającym dopingu wyrównały na 2:2 w setach.

Tajbrek był jedną wielką huśtawką nastrojów. Najpierw prowadził Milesza (3:1), później goście (8:4), następnie ponownie targowogórzanki (10:9). Niestety, choć kibice robili co tylko mogli, to rywalki ostatecznie wywalczyły dwa punkty meczowe.

Może i szwankowało przyjęcie po obu stronach siatki, czasami brakowało mocnego ataku, to jednak takiego zaangażowania trudno szukać na innych sportowych arenach. Wszystkim obecnym w hali pewnie na długo pozostanie w pamięci akcja, gdy trzy nasze siatkarki - goniąc za piłką i ostatecznie ją przebijając - leżały daleko od bocznej linii. Ich dwie koleżanki walczyły o piłkę nad siatką, a niemal całe boisko było puste.

Nie chcemy wyróżniać kogokolwiek. Jedne dziewczyny zagrały trochę lepiej, inne trochę gorzej. Wszystkie jednak na parkiecie zostawiły serducho. Tak trzymać!

III liga: Milesza Targowa Górka – SKS Murowana Goślina 2:3 (13, -22, 25, -18, 11)