Zamknij

Bolesna porażka po zaciętym boju ze starym rywalem

12:26, 10.10.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Pierwszy od wyjazdowej serii domowy mecz Krispolu Września zakończył się przegraną - KPS Siedlce zwyciężył w tajbreku, mimo że wcześniej prowadziliśmy 2:1. Spotkanie było za to świetnym widowiskiem dla kilkusetosobowej grupy kibiców, których nie odstraszył powrót płatnych biletów.

Sobotni mecz zdecydowanie był do wygrania, zabrakło jednak konsekwencji i kontrolowanej sportowej agresji, którą aż w nadmiarze wykazali się goście z mazowieckiego.

Spotkanie zaczęło się od trzypunktowego prowadzenia KPS-u, ale pomarańczowi szybko nadrobili straty i walka toczyła się punkt za punkt, do przełamania przy 15:14. Krispol utrzymywał przewagę aż do serii piłek setowych. KPS jednak zwarł szeregi w obronie i wyszarpał pierwszy set dla siebie.

Druga odsłona od początku przyniosła równą wymianę punktów, dopiero as serwisowy Piotra Lipińskiego wyprowadził Krispol na 10:8. Mimo pojedynczych udanych zrywów gości, pomarańczowi skutecznie utrzymali przewagę i wyrównali dorobek setowy.

Trzecią partię lepiej zaczęli przyjezdni, pomarańczowi nie pozwoli im jednak na zbyt wiele i gra znów się wyrównała. Po udanym ataku Łukasza Rymarskiego Krispol odskoczył na 19:17 i mimo rotacji w zespole rywali, kibice w hali przy ul. Słowackiego znów mogli podnieść wrzawę po wygranym secie.

W czwartej odsłonie najpierw prowadziła Września, potem do roboty zabrały Siedlce i systematycznie powiększały przewagę aż do 5 oczek. KPS złapał wiatr w żagle i w końcówce nie zmarnował serii piłek setowych.

Pierwsze punkty w tajbreku zdobył KPS, Krispol następnie wyrównał, zdobył małą przewagę, którą niestety dość szybko stracił. W końcówce lokomotywa gości Adam Lorenc najpierw zaserował asa, by później dobić wrześnian udanym atakiem. Z obiecującego prowadzenia 2:1 zrobiła się bolesna porażka 2:3.

Po 4. kolejce Krispol znajduje się na odległym 13. miejscu w ligowej tabeli. Prowadzi Polski Cukier Avia Świdnik.

Krispol Września – KPS Siedlce 2:3

(25:27, 25:19, 25:19, 21:25, 13:15)

MVP: Adam Lorenc

Składy zespołów:Krispol: Kopij (17), Łysikowski (6), Lipiński (8), Rymarski (10), Bączek (2), Linda (21), Zieliński (libero) oraz Jankowski, Brzóstowicz (5), Cieślik (3) i Kopyść (3)

KPS: Frankowski (5), Nowak (11), Lorenc (32), Dobosz (12), Magnuszewski (4), Michalak (9), Waloch (libero) oraz Borkowski, Markiewicz, Pawlun i Jóźwik (8)

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%