Zamknij

Gol w 90. minucie na 90-lecie klubu

15:13, 27.11.2021 . Aktualizacja: 15:14, 27.11.2021
Skomentuj

Piłkarze Victorii bardzo skromną zdobyczą uczcili obchody 90-lecie istnienia klubu. W sobotę podopieczni trenera Tomasza Krzyżkowiaka szczęśliwie zremisowali na własnym boisku z Olimpia Koło 1:1.

Rywale do potentatów IV ligi nie należą. Przed sobotnim meczem zajmowali ledwie 13. pozycję w rozgrywkach, mieli pięć punktów mniej od wrześnian, choć pozostały im do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania i to z zespołami dolnych rejonów tabeli.

Zanim piłkarze rozpoczęli zmagania miała miejsce miła uroczystość. Prezes Eugeniusz Nowicki wręczył Łukaszowi Jasińskiemu pamiątkową statuetkę za godne reprezentowanie klubu. Warto pamiętać, że nasz obrońca, który zakończył już karierę, ma w swoim CV także grę w dwóch klubach ekstraklasowych.

O pierwszej połowie wrzesińscy piłkarze chcieliby szybko zapomnieć. Jeden strzał w ciągu 45 minut, w dodatku zablokowany, chwały im nie przynosi. Bramki Victoria nie zdobyła, za to już tradycyjnie ją straciła. W 20. min w zamieszaniu podbramkowym żaden z 10 naszych piłkarzy znajdujących się w obrębie pola karego nie zdołał dotknąć piłkę. Ta zaś, po uderzeniu jednego z rywali, wylądowała w naszej bramce. Jeden stracony gol w tej odsłonie był najniższym wymiarem kary. Tobiasz Nowicki dwukrotnie w trudnych sytuacjach ratował swój zespół.

W drugiej odsłonie było tylko niewiele lepiej. Sytuacji pod bramką gości było jak na lekarstwo. Honor jubilatowi uratowali rezerwowi. W ostatnie minucie regulaminowego czas gry z rzutu wolnego dorzucał Igor Witczak, a piłkę do siatki skierował Arkadiusz Wolniewicz.

IV liga, Victoria Września – Olimpia Koło 1:1 (0:1)

Victoria rozpoczynała mecz w składzie: Nowicki – Szaufer, Kruszyński, Gułajski, Oczkowski – Szczublewski, Krawczyński, Groszkowski, Goździaszek, Asani - Jankowski