Zamknij

Prezes Victorii zapowiada szybką rezygnację

09:36, 18.10.2021 | L.N
Skomentuj
REKLAMA

Tylko do 31 grudnia 2021 roku Eugeniusz Nowicki ma piastować funkcję prezesa Victorii Września. Piłkarski działacz zapowiedział to w minioną sobotę, choć decyzja miała zapaść kilka dni wcześniej. Prezes chce, żeby zarząd funkcjonował jeszcze kilkanaście miesięcy, do końca swojej kadencji. Tylko czy jest to prawnie możliwe?

Eugeniusz Nowicki (drugi z lewej, w czasie ostatnich wyborów) jest jednym z najdłużej piastujących funkcję prezesa w 90-letniej historii Victorii. Zapowiedź rezygnacji nie jest jego pierwszą. W 2019 także nie miał zamiaru dalej kierować klubem, ale zmienił zdanie. Jak będzie teraz?

Poważne wątpliwości budzi zapowiedź prezesa, że klubem do końca kadencji, która mija w czerwcu 2023 r., pokierują wiceprezes i jeszcze jedna wytypowana spośród zarządu osób.

– Nasz prawnik nie analizował jeszcze statutu Victorii pod tym kątem, ale jeden z paragrafów stanowi o zastępstwie w razie nieobecności prezesa – tłumaczy Nowicki.

– Nie znam statutu Victorii, ale wątpliwy wydaje się zapis, który sankcjonowałby takę ewentualność. Rozumiem choroba, wyjazd, ale nie rezygnacja. Wydaje się, że nie da się uniknąć przedterminowych wyborów – twierdzi z kolej prawnik, którego redakcja zapytała o ocenę sytuacji.

Dlaczego Eugeniusz Nowicki zapowiedział rezygnację? Przytacza argumenty o wypaleniu, zmęczeniu i kwestie osobiste. Bezsprzecznie w podjęciu takiej decyzji „pomogły” mu mizerne wyniki zespołu seniorów, szczególnie kilka ostatnich i spektakularnych porażek.

– Jeżeli dojdzie do przedterminowych wyborów, to nie wezmę w nich udziału – zapewnia Maciej Lisiecki, który przymierzał się do roli prezesa w 2019.

– Mam swoich Zjednoczonych, a w dodatku zapis statutu praktycznie uniemożliwia zwycięstwo kogoś z zewnątrz. Obiecano zmienić ten zapis, ale nie zmieniono – tłumaczy Lisiecki.

Dłuższą rozmowę z Eugeniuszem Nowickim zamieścimy niebawem.

Czy Eugeniusz Nowicki podjął dobrą decyzję rezygnując z funkcji prezesa klubu?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak 88%
Nie 12%
(L.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

666666

2 1

w końcu... 23:18, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%