Zamknij

„Ważni, wyjątkowi i potrzebni”. Nowi uczniowie ZSTiO po ślubowaniu

14.06, 07.10.2022 ID Aktualizacja: 14.54, 07.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni zostali godnie, ale i ciepło przywitani przez całą szkolną wspólnotę.

Uroczystość odbyła się w piątek 7 października z udziałem wielu gości ze współpracujących placówek, instytucji, firm i służb mundurowych. Swoich reprezentantów przysłały jednostki wojskowe z Konina, Międzyrzecza, Powidza, Poznania i Ruchocinka.

Główną częścią spotkania było ślubowanie wybranych uczniów z tegorocznych pierwszych klas mundurowych. Młodzi ludzie przyrzekli na sztandar i powołując się na Boga m.in. „systematycznie zdobywać wiedzę i umiejętności, chętnie nieść pomoc innym, wykonywać polecenia przełożonych i kultywować szkolne tradycje”.

O tym, co uczniowie otrzymają w zamian za swoje starania, poinformował dyrektor szkoły Damian Hoffmann.

– Znajdziecie tu ciepłe przyjęcie, mądrych i przyjaznych ludzi, zrozumienie i bezpieczeństwo. Chcemy rozwijać wasze zainteresowania i pasje, a także wspierać was w trudnych momentach. Być może nie jesteście doskonali, ale pamiętajcie, że jesteście ważni wyjątkowi i potrzebni. Potrzebni ojczyźnie, środowisku, w którym żyjecie, waszym bliskim i nam wszystkim. Zależy nam, abyście czuli się dobrze w naszej szkole i opuścili ją jako ambitni, dobrze wykształceni, pewni siebie i swoich możliwości młodzi Polacy, stanowiący nadzieję i wielki potencjał dla naszego kraju – stwierdził dyrektor.

Podczas uroczystości przypomniano jeszcze sylwetkę patrona szkoły, generała doktora Romana Abrahama, nie zabrakło też występów artystycznych. Dla zebranych wystąpili Julia Maciejewska, Zuzanna Ratajczyk i Gracjan Dudek.  

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

rozumiemrozumiem

2 0

za komuny takie rzeczy, ale teraz w jakim celu? 18:43, 08.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LisLis

0 0

Miesko armatnie
Co za rozum
14:10, 09.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czerwonyczerwony

0 0

Czym Szłapka POdpadł WW skoro odcięli mozliwość komentowania? 17:14, 09.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%