Zamknij

Młoda energia jazzu. Pięciu muzyków w hołdzie legendzie

02.27, 13.08.2022 J.G.
Skomentuj
REKLAMA

Jazz powrócił na wrzesiński rynek wraz z grupą młodych muzyków i ...Patem Methenym.

Przypomnijmy, że w tym roku rozszerzono formułę piątkowych koncertów na rynku. Organizator, czyli Urząd Miasta i Gminy we Wrześni otworzył się pozajazzowe gatunki. Muzyczny cykl zmienił na nazwę z "Piątków z jazzem" na "Piątki za jazzem i nie tylko".

Po kilku koncertach utrzymanych w klimatach rockowych, popowych, soulowych i poezji śpiewanej przyszedł czas, żeby wrócić do źródeł, czyli do jazzu. 12 sierpnia pod białym namiotem wystąpiła grupa młodych muzyków, którzy poznali się w szkole muzycznej w Koninie. Zespół w składzie: Wojciech Oliński, Mikołaj Kurtas, Oliwia Szadowska, Szymon Wieczorkiewicz i Hubert Kulig zagrał kompozycje Pata Metheny'ego, słynnego amerykańskiego gitarzysty jazzowego. Muzycy nie ukrywali fascynacji legendarnym jazzmanem. O życiu i twórczości muzyka opowiadał Szymon Wieczorkiewicz, który tego wieczoru wcielił się w rolę konferansjera. 

Koncert stanowił gratkę dla fanów jazzu. Muzycy zadbali jednak o to, żeby wieczór był przyjemnością także dla osób, które nie są koneserami gatunku. 

 

Niespodziewanie dla większości słuchaczy okazało się, że koncert ma wrzesiński akcent. Publiczność dowiedziała się, że perkusista Hubert Kulig, swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał  z Wrzesińską Orkiestrą Dętą.

A już za tydzień wystąpi kwartet smyczkowy Imagine Strit Quartet.

 

(J.G.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Wiec wyborczyWiec wyborczy

5 2

Dziwne uczucie, gdy ktoś cię zaprosił na obiad, za który sam zapłaciłeś 🤣 12:01, 13.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

miłomiło

2 0

do tego za plecami postawił kible 08:59, 14.08.2022


0%