Zamknij

Wrześnianie duzi i mali na Koziołku Matołku

15:17, 11.10.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

Z dużym zainteresowaniem wrześnian dużych i małych spotkał się podwójny spektakl poznańskiego Teatru Muzycznego pt. „Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”.

Dwa przedstawienia odbyły się w niedzielę 10 października we Wrzesińskim Ośrodku Kultury przy kompletach publiczności. Nic dziwnego, skoro za jedyne 10 zł można było się wybrać w niesamowitą teatralną wyprawę do świata polskiej bajki i folkloru.

Poznańscy artyści pod wodzą reżysera Łukasz Brzezińskiego zmieścili w ponad godzinnym spektaklu cały przegląd kultury różnych polskich regionów, zwłaszcza ich tańca i gwary.

Tytułowy bohater wraz z Rogalem Marcińskim i Poznańską Pyrą szukają zaginionych koziołków z wieży poznańskiego ratusza. Wyposażeni przez Bamberkę w magiczne guziki teleportacji, przenoszą się m.in. na Śląsk, Kaszuby, do Lublina czy Spiszu, spotykając po drodze całą galerię niesamowitych postaci. Nie zabrakło przy tym niespodzianek, piosenek i okazji dla odważnych dzieci do wejścia na scenę.

– Bawiliśmy się świetnie, nawet nie wiem, czy ja nie bawiłem się lepiej od córki. Chociaż ona zna i lubi Koziołka Matołka, Reksia czy Bolka i Lolka, to jednak nie ma do nich takiego sentymentu jak tata – stwierdził na koniec pan Michał z Wrześni. 

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%