W 150. rocznicę urodzin Władysława Reymonta w Kołaczkowie odbyła się wielka majówka. Mieszkańcy gminy oddali hołd nobliście, obywatelowi Kołaczkowa.
7 maja nastąpiła kulminacja obchodów 150. rocznicy urodzin Reymonta. Rano w Pyzdrach nastąpił start Pieszego Rajdu Reymontowskiego. Po przejściu 20 km uczestnicy ok. godz. 13.00 zameldowali się na mecie w Kołaczkowie. Tutaj odbyło się podsumowanie rajdu. Na boisku w parku rozegrano Mistrzostwa Gminy w Palanta. Główną część uroczystość były występy młodzieży szkolnej. Na koniec poczęstowano mieszkańców tortem.
0 0
Doceniam wkład pracy wszystkich, którzy przygotowali tak samą uroczystość jak i całość obchodów ważnej dla Kołaczkowa Rocznicy. Szkoda, że pogoda nie pozwoliła w niedzielę na pokazanie w pełnej krasie wszystkiego co przygotowano.