Końska dawka, diabelskie tempo

17:39, 25.04.2021 L.N Aktualizacja: 17:40, 25.04.2021

Debiutujące w Polskiej Lidze Lacrosse Kobiet zawodniczki Lax-Warriors Września w swoim trzecim meczu odniosły pierwsze zwycięstwo. W sobotę na Górnym Śląsku pokonały AZS Walkirie Katowice 12:9.

Amatorskiego klubu nie stać na noclegi, więc dziewczynom po kilkugodzinnej jeździe przyszło jedynie wyskoczyć z busa, rozgrzać się, zagrać godzinny mecz w formule „cios za cios”, a po ledwie dziesięciu minutach przerwy i na olbrzymim zakwaszeniu drugi godzinny i... wracać do Wrześni! Iście końska dawka w diabelskim tempie. Żadna nie narzekała.

W swoim pierwszym pojedynku licealistki z Witkowskiej zmierzyły się z zespołem, który skupiał lacrossistki z Katowic oraz z Krakowa i mającym wiele doświadczonych zawodniczek. Wrześnianki budziły się jeszcze w pierwszej kwarcie, ale w drugie i trzeciej pokazały swój potencjał. Sędziny nie uznały kilku naszych goli za drobne błędy techniczne, ale te, które padły, pozwoliły wypracować bezpieczną przewagę. Kilka akcji - co podkreślały komentatorki internetowej transmisji - świadczyły już o sporym zaawansowaniu technicznych.Mecz można sobie nadal obejrzeć pod adresem https://youtu.be/-O2Gd2eFfds, między 3:20 a 4:35.

Pochwalnych słów pod adresem wrześnianek w tym meczu było co niemiara. Miejmy nadzieję, że dziewczynom nie przewróci się w głowie.

Wielki wydatek energetyczny i konieczność rozegrania zaraz drugiego meczu spowodowały, że Lax-Warriors nie postawiły się mistrzyniom Polski, jak to miało miejsce w Poznaniu. Tym bardziej, że do Katowic z różnych względów nie pojechały w pełnym składzie. Nie miało to już większego znaczenia. Plan wygrania meczu z Katowicami został zrealizowany.

Lax-Warriors Września – AZS Walkirie Katowice 12:9 (2:3, 3:1, 5:2, 2:3)

Lax-Warriors Września – Hussars Ladies Poznań 3:17 (0:5, 2:3, 1:4, 0:5)

Hussars Ladies Poznań – Panters Wrocław 14:7

AZS Walkirie Katowice – Panters Wrocław 2:17

1. Hussars Ladies Poznań 4 8 63-18

2. Panter Wrocław 4 6 53-36

3. Lax-Warriors Września 4 2 30-59

4. AZS Walkirie Katowice 4 0 14-57

Lax-Warriros: Nikola Dębicka, Wiktoria Focht (bramkarki), Natalia Tabaczka, Zuzanna Chojnacka, Julia Wieczorek, Dominika Kasprzyk, Wiktoria Kuś, Marika Walkowiak, Marta Błaszak (1), Roksana Dębicka (8), Klara Domachowska (1), Amanda Osiewicz, Maria Pecyna (1), Marta Wysocka (3), Agata Bukowska (1), Gabriela Nowakowska.

Już 22 maja we Wrześni na stadionie przy Kosynierów zostanie rozegrany trzeci turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Ponieważ prawdopodobieństwo otwarcia trybun dla kibiców jest niewielkie, Lax-Warriors organizuje transmisję na youtube. O harmonogramie meczów poinformujemy zainteresowanych kibiców tuż przed imprezą.