Zamknij

„Walkę Mamy We Krwi” – wojskowa gala MMA w Powidzu

10:25, 23.04.2021 | D.I
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 30 kwietnia, w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, pod szyldem „Walkę Mamy We Krwi” odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie. Gala rozpocznie się o godzinie 19.00 i w całości będzie transmitowana przez TVP SPORT.

W programie zawodów zaplanowano 7 pełnokrwistych pojedynków w formule MMA oraz jeden specjalny – bokserski bój z udziałem prawdziwego „Mastera”. Fightcard gali tworzą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. W oktagonie zobaczymy czołgistów, spadochroniarzy, specjalsów, terytorialsów i wielu innych. Swój pojedynek stoczą również kobiety-żołnierze. Emocji nie zabraknie, posypią się gromy. A wszystko w otoczeniu najnowocześniejszego sprzętu wojskowego i z wojskową oprawą.

Gala finałowa będzie zwieńczeniem walk eliminacyjnych, odbywających się dzisiaj (23 kwietnia) we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych. To tam, od kilku lat, organizowane są wojskowe zawody mistrzowskie w walce w bliskim kontakcie. Raz w roku na AWL spotykają się najlepsi fighterzy z jednostek wojskowych z całej Polski, walcząc o tytuł w klasyfikacji indywidualnej oraz o punkty do klasyfikacji drużynowej dla swojej dywizji, jednostki lub rodzaju wojsk.

Ministerstwo Obrony Narodowej aktywnie promuje sport w Wojsku Polskim. Celem jest otwieranie nowych obszarów aktywności, w tym również sportów walki. Ponadto, w kwietniu br. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powołał do życia Centralny Wojskowy Zespół Sportowy. CWZS powstał z połączenia pięciu wojskowych zespołów sportowych z całego kraju. Dzięki konsolidacji znacznie ograniczone zostały stanowiska administracyjne, a dodatkowe etaty zostaną przeznaczone dla młodych sportowców. Do Zespołu należą najwybitniejsi sportowcy-żołnierze.

(D.I)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

wiecznie_wkurzonywiecznie_wkurzony

5 4

Jak się biją jak ci oficerowie w Giżycku to może być ciekawe widowisko 10:46, 23.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pisiąt groszy chciałpisiąt groszy chciał

2 0

Tej a ty "wiecznie wku...ny"; co masz we krwi? 15:30, 23.04.2021


sportowiecsportowiec

2 1

może by stworzyć walki pomiedzy po--psl-lewaków- konfederacjii 07:18, 24.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

0 2

Harcerze... miszczowie w pastowaniu butów i salutowaniu. 08:45, 24.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

0 0

@Nick; miszcz zjepsutych tekstów w zjepsutej gazecie? 16:59, 24.04.2021


0%