Zamknij

MKS udzielił lekcji młodym szczecinianom

09:47, 04.10.2022 . Aktualizacja: 09:47, 04.10.2022
Skomentuj

Wrzesińscy koszykarze bez większych problemów wygrali inauguracyjny mecz III ligi. W niedzielne popołudnie w hali przy Słowackiego MKS pokonał dwudziestoma punktami Basket Pogoń Szczecin.

Na przeciwko naszej doświadczonej ekipie stanęła nieopierzona młodzież i już pierwsza kwarta pokazała, że zwycięzca może być tylko jeden. Wrześnianie co prawda tylko dwa razy - za sprawą Filipa Andrzejewskiego i Krzysztofa Dembińskiego - trafili zza łuku, ale skuteczne „wjazdy” pod kosz i sporo przechwytów po agresywnej obronie pozwoliły na odskoczenie od przeciwnika. W drugiej kwarcie podopieczni trenera Zbigniewa Rakowskiego mieli trochę gorszy okres, nie tyle jednak, by zasiać niepokój wśród całkiem licznych kibiców.

Początek drugiej połowy był równie skuteczny jak początek pierwszej. W czwartej kwarcie wrześnianie już nie musieli naciskać. Dwa pewne punkty pozostały w domu.

III liga: MKS Września - Basket Pogoń Szczecin 84:64 (22:11, 16:15, 28:16, 18:22)

MKS: Szkudlarek, Kosmala (8 pkt), Makowski (6), Dębiński (25), Pecyna (3), Prętkowski (5), Borkowicz (7), Andrzejewski (9), Nowak (13), Baranowski (4), Kaczmarzewski (4).