MKS ograł warszawian. Awans blisko

18:28, 23.04.2022 . Aktualizacja: 18:39, 23.04.2022

W sobotnie popołudnie wrzesińscy koszykarze zrehabilitowali się za piątkową wysoką porażkę. W drugim swoim meczu półfinałowego turnieju barażowego o II ligę ograli Gim92 Warszawa 68:59.

Początek spotkania nie napawał optymizmem. Nasi zawodnicy, podobnie jak było to dzień wcześniej, mieli problemy z trafianiem do kosza. Pierwsze punkty z gry zdobył Piotr Prętkowski dopiero w 8. minucie meczu! Rywale prowadzili już 6 puntami, ale też nie zachwycali skutecznością. Kwarta zakończyła się niskim remisem 14:14.

Z biegiem czasu inicjatywa zaczęła przechodzić w ręce podopiecznych trenera Zbigniewa Rakowskiego. Mocna obrona wrześnian wymuszała straty przeciwników. W całym meczu aż 29 razy gubili oni piłkę. MKS grał bardziej zespołowo, notował więcej asyst, a przede wszystkim miał bardziej wartościową ławkę. W drugiej połowie wrześnianie prowadzili nawet 16 oczkami i bez większych problemów ograli rywali.

MKS Września - Gim92 Warszawa 68:59 (14:14, 18:14, 20:11, 16:20)

MKS: Szkudlarek (3 pkt), Kosmala (4), Dembiński (5), Nowak (6), Andrzejewski (6), Konowalski (15), Makowski (12), Prętkowski (6), Szeszyscki (11), Pecyna, Kaczmarzewski, Błachowiak

To zwycięstwo bardzo wiele znaczy. Jeżeli Siechnice zbiorą komplet punktów, a wiele na to wskazuje, to jutro MKS będzie mógł sobie pozwolić nawet na przegranie z Wadowicami 4 punktami. To wystarczyłoby do zajęcia drugiego miejsca w turnieju.