Wrzesińscy seniorzy i juniorzy królewskiej gry

07:38, 24.06.2023 . Aktualizacja: 07:39, 24.06.2023

UKS Wrzesińska Akademia Szachowa podsumowuje swoje ostatnie starty. Za szachownicą siadali zawodnicy w różnym wieku.

WASz pierwszy raz w historii wystartowała w Wielkopolskiej IV Lidze Seniorów. Do powrotu seniorskich szachów do Wrześni dążył Jacek Zieliński. Warto zauważyć, że ostatni raz w lidze seniorów wrzesiński zespół startował w 2010 roku, a był nim nieaktywny już Wrzos Września

Tegoroczna liga odbywała się od kwietnia do czerwca. W tym sezonie gospodarzem wszystkich zjazdów był Ślesin. Każdy zespół rozegrał 11 meczów.
Wrześnianie ostatecznie uplasowali się na siódmej pozycji, a wynik ten sami zawodnicy uznai za więcej niż zadawalający. Oprócz dobrego występu drużynowego szachiści WASz zajęli wysokie miejsca na poszczególnych szachownicach. Na desce nr 1 drugie miejsce wywalczył Krzysztof Zakrzewicz, a na desce nr 4 na drugiej pozycji uplasował się Maciej Gibowicz.

Wrześnianie wystąpili w rozgrywkach w następującym składzie: Hanna Podymska, Marta Grycel, Krzysztof Zakrzewicz, Jacek Zieliński, Piotr Olejniczak, Maciej Gibowicz, Przemysław Głuszkowski oraz Antoni Szczygielski.

Nie próżnowali też najmłodsi szachiści.
- Przed końcem roku szkolnego rozstrzygnęliśmy rywalizację w szachowym Wrzesińskim Grand Prix. Impreza składała się z pięciu turniejów, a do klasyfikacji generalnej liczyły się cztery najlepsze wyniki. W zawodach zagrało ponad 40 uczestników – informuje szef Wrzesińskiej Akademii Szachowej Jacek Zieliński.