Turniej goni turniej. Raz Słupca, raz Ślesin

17:19, 26.10.2022 . Aktualizacja: 17:19, 26.10.2022

W dwóch turniejach, dzień po dniu, wzięli udział wrzesińscy szachiści. Lepiej powiodło się tym starszym.

15 października w Słupcy odbył się Otwarty Turniej Szachowy. W imprezie wzięło udział 48 zawodników. W tym gronie nie zabrakło wrześnian. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Turniej wygrał Jacek Zieliński (UKS Wrzesińska Akademia Szachowa) zdobywając 6,5 pkt, tuż za nim uplasowali się zawodnicy z Konina i Ostrowa Wlkp. Na 15 miejscu uplasował się kolejny wrześnianin Maciej Gibowicz, a na 37. pozycji reprezentantka WASz Zosia Pawlak-Urbaniak, jedna z najmłodszych uczestniczek imprezy.Dzień później w Ślesinie rozegrano Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Szachach Szybkich. Wystartowało 238 młodych zawodników.

- Reprezentacja klubu na turniej wybrała się busem, zorganizowaną grupą 12 młodych adeptów królewskiej gry. Wspierali ich trener i opiekunowie. Nasi zawodnicy zagrali dobre zawody, a najbliżej pierwszej dziesiątki zawodów byli Igor Wardęski oraz Arkadiusz Plucinski – relacjonuje szef WASz Jacek Zieliński.

W kategorii dziewcząt do lat 10-ciu Alicja Matuszewska (na zdjęciu) zdobyła 4,5 pkt (17. miejsce), Zosia Jaworska 4,5 pkt (18.), Emilia Plucinska 3,5 pkt (21.) i Aleksandra Jerzak 3,5 pkt (23.)

W turnieju chłopcy do lat 10-ciu Adam Stępień wywalczył 4,5 pkt (37.), Filip Wyderkiewicz 4 pkt (42.), Kamil Kensy 4 pkt (45.).

Wśród chłopców do lat 14 Arkadiusz Plucinski z 5. pkt zajął 20 miejsce, a w kategorii do 18 lat Igor Wardęski zdobył 4,5 pkt (14.).