Zamknij

Młodzi wrześnianie w czołówce szachowej ligi

10:30, 16.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Reprezentanci Wrzesińskiej Akademii Szachowej zakończyli udział w tegorocznej Wielkopolskiej Lidze Juniorów. Impreza odbyła się w Ostrowie Wielkopolski, a w zmaganiach nasz klub reprezentowały dwa zespoły.

- Pierwszy zespół w 9 kolejkach zanotował 5 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki, co przełożyło się na fantastyczne piąte miejsce w gronie 19 drużyn. W przekroju całego sezonu należy zauważyć świetne wyniki indywidualne. Na pierwszej desce Igor Wardęski w 9 rundach uzbierał aż 6,5 pkt, co było drugim wynikiem w lidze. Na drugiej szachownicy miejsce trzecie zajął Antek Szczygielski zdobywając 6 pkt, a na 6 szachownicy miejsce piąte z dorobkiem 6 pkt zdobyła Martyna Stanisławczyk. Reszta drużyny dołożyła cegiełkę i bardzo dobry wynik stał się rzeczywistością. – cieszy się Jacek Zieliński, szkoleniowiec WASz.

Pierwszą drużynę uzupełniali: Arkadiusz Pluciński, Szymon Maciocha, Aniela Długosz, Jan Przybylski i Alicja Matuszewska.

- Druga nasza drużyna zdobyła pojedyncze punkty na szachownicach, ale punktów meczowych nie udało się uzyskać. Z różnych względów na żaden z wyjazdów nie udało się skompletować pełnego składu, ale mimo wszystko zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w występach ligowych za kilka lat – przekonuje trener.

Drugi zespół WASz występował w składzie: Antoni Długosz, Jerzy Nowak, Krystian Wrzaskowski, Ignacy Krempa, Emilia Plucińska, Livia Hernacka.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%