Zamknij

Szachiści z awansami do wielkopolskiego finału

07:11, 06.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zawodnicy Wrzesińskiej Akademii Szachowej wystartowali 2 kwietnia w Mistrzostwach Wielkopolski Strefy Wschodniej. Zawody, w których udział wzięło 244 uczestników, rozegrano w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Koninie. Nasza reprezentacja liczyła 18 osób i rywalizowała w każdej z pięciu kategorii wiekowej.

- Największe emocje dostarczyły nam dziewczynki w grupie do lat 9. W gronie 27 zawodniczek mieliśmy cztery swoje reprezentantki. Bardzo dobre zawody rozegrała Emilia Plucinska, która zdobyła komplet punktów i wygrała turniej. Do końca o medal walczyły też Zosia Jaworska i Alicja Matuszewska, ostatecznie zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. Wszystkie wymienione uzyskały awans do ścisłego finału mistrzostw Wielkopolski. W grupie chłopców do lat 9 wystartowała rekordowa liczba 66 uczestników w tym 4 naszych zawodników: Kamil Kensy, Jan Święcicki, Mikołaj Dolata i Krystian Wrzaskowski. Kamil i Janek zdobyli po 5 pkt co dało odpowiednio 13 i 14 miejsce – relacjonuje trener Jacek Zieliński.

- W grupie chłopców do lat 11 wystartowało 32 szachistów, w tym nasz 10-letni Marceli Potrzebowski. Marceli grając ze starszymi zawodnikami zagrał bardzo dobre zawody zdobywając 4 punkty, co wystarczyło do zajęcia wysokiego 14 miejsca. W turnieju do lat 13 w gronie 25 zawodników mieliśmy 2 zawodników. Jan Przybylski i Szymon Maciocha zagrali bardzo dobre zawody. Janek zdobył 4 pkt i zajął 9 miejsce. W grupie do lat 15 wystawiliśmy 4 zawodników: Arek Plucinski, Stefan Cebularz, Antek Paszun i Jan Bolewicz. Janek uzbierał 4,5 pkt co dało mu 10 miejsce – wylicza szkoleniowiec.

- W najstarszej grupie do lat 18 zagrało trzech naszych zawodników. Antoni Długosz i Antoni Szczygielski zdobyli po 4 punkty co dało odpowiednio 4 i 7 miejsce premiowane awansem. Igor Wardęski uzbierał punkt mniej i zajął miejsce 9 – kończy swoją relację Zieliński.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%