Zamknij

Mistrzostwo organizacyjne, mistrzostwo sportowe

09.54, 08.12.2022 . Aktualizacja: 09.54, 08.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

We Wrześni 3 grudnia rozegrano Finał Grand Prix Wielkopolski w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało ponad 360 zawodników z całego kraju. Gospodarzem turnieju był UKS Hwarang, który wystawił 46 zawodników w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów i juniorów.

- Na początku roku w Wielkopolskim Związku Taekwondo Olimpijskiego zastanawialiśmy się jak polepszyć jeszcze szkolenie. Brakowało zawodów dla dzieci i młodzieży. Stąd powstał pomysł na zorganizowanie Grand Prix w czterech miastach Wielkopolski: Rokietnicy, Kórniku, Jarocinie i finałowej edycji we Wrześni.. Wszystkie edycje miał łączyć medal złożony z czterech części, który by otrzymywali wszyscy startujący zawodnicy. Od pomysłu przeszliśmy do czynów i wprowadziliśmy je w życie. Wrześnię wybraliśmy ze względu na to że nigdy tutaj takich zawodów nie było , a sama organizacja z pomocą rodziców i sympatyków klubu wypadła wyśmienicie - tłumaczy ideę imprezy Tomasz Haremza, prezes i trener Hwaranga.

UKS Hwarang zajął trzecie miejsce drużynowo. W rankingu brano pod uwagę wszystkie startujące klubów w czterech edycjach Grand Prix. Oczywiście były też osiągnięcia indywidualne. Sara Surtel i Michał Filipczak, czołowi zawodnicy Hwaranga, zostali uznani za najlepszych juniorów.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%