Wrześnianki na podium w międzynarodowym Pleszewie

09:52, 25.05.2022 . Aktualizacja: 09:53, 25.05.2022

W miniony weekend w Pleszewie rozegrano VIII Międzynarodowe Grand Prix Karate. W prestiżowej imprezie wystartowali 659 zawodników reprezentujących 88 klubów i 10 państw. W tym gronie nie mogło zabraknąć wrześnian.

Sześcioro zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate spisało się bardzo dobrze. W sobotę startowali starsi. Igor Piaskowski zajął w kumite piąte miejsce. Karol Kostrzewa także nie zdołał zdobyć medalu. W niedzielę na tatami pojawili się młodsi karatecy. Miejsce na podium wywalczyły dwie nasze zawodniczki. Zuzanna Czerniak wywalczyła srebrny medal, a Matylda Kamińska zdobyła brąz w kata indywidualnym U10 i jeszcze jeden brązowy krążek w kumite dziewczynek 8-9 lat -30kg. Igor Jóźwiak w kata indywidualnym chłopców U12 i Filip Stanisławski w kata chłopców U14 tym razem znaleźli się poza podium