Zamknij

Mistrzostwa okraszone medalami. Złotym i brązowym

09:04, 30.12.2021 | LEN
Skomentuj
REKLAMA

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Karate tym razem odbyły się w naszym mieście. Organizatorem imprezy był Wrzesiński Klub Karate, który po zawodach mógł poszczycić się brązowym medalem w kategorii juniorów. To nie był jedyny wrzesiński medal.

Hala sportowa Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Słowackiego w miniony wtorek wypełniła się zawodnikami, osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi już od 10.00. Trzy maty do walki, duża tablica świetlna i dobre nagłośnienie dopełniały całości.

W całodziennej imprezie wystartowało 160 karateków w różnym wieku. Rywalizowano w kata (układy) i kumite (walka). Medale przyznawano w trzech kategoriach wiekowych (junior młodszy, junior i senior) - osobno wśród kobiet, osobno wśród mężczyzn.

Wrzesiński Klub Karate wystawił kilka drużyn. Juniorzy WKK przed południem wystartowali w kata.

- To nie była nasza najsilniejsza strona. Po południu startujemy w kumite. Będzie lepiej – zapewniał Igor Piaskowski po zajęciu z kolegami piątej pozycji w układzie.

I było lepiej. Wrześnianie na tatami walczy ambitnie, przegrali pojedynek, którego stawką był ścisły finał, ale brązowe medale dumnie prezentowali na piersiach. Gorzej powiodło się juniorom młodszym WKK, którym nie udało się przebić do strefy medalowej.

Brąz trzech naszych juniorów Karola Kostrzewy, Igora Piaskowskiego oraz Klaudiusza Bandulika (na zdjęciu w tej kolejności od lewej) nie był jedynym medalem wrześnian. W barwach Kuzi Sport Poznań walczył Hubert Kaczmarek, obecnie najbardziej utytułowany karateka naszego miasta, który kilkanaście lat temu swoje pierwsze kroki stawiał właśnie w WKK. 21-latek wraz z kolegami zaprezentował się świetnie i sięgnął po złoty medal w kategorii seniorów.

(LEN)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%