Zamknij

Medale na tatami w Zdunach i Wrocławiu

12:39, 02.12.2021 . Aktualizacja: 12:39, 02.12.2021
Skomentuj

W sobotę, 27 listopada, zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate wystartowali w XIX Zdun Karate Cup 2021. Dzień później ich starsi koledzy walczyli w International Karate Wrocław Open – Adidas Cup.

Na tatami w Zdunach zaprezentowało się ponad 260 zawodników z 23 klubów. WKK wywalczył dwa medale. Na drugim stopniu podium stanęła Nadia Piaskowska w kumite indywidualnym w kategorii 12-13 lat -50 kg. Brąz przypadł w udziale Matyldzie Kamińskiej, która walczyła w kumite indywidualnym 8-9 lat -30 kg. W zawodach wystartowali także Zuzanna Czerniak, Laura Fibich, Piotr Gała oraz Wiktoria Pigłowska.

We Wrocławiu zmagało się 450 karateków z 40 klubów, z czego większość stanowili zawodnicy z Ukrainy. Także tutaj reprezentanci WKK wywalczyli dwa medale. Swoją kolekcję o srebro powiększył Klaudiusz Bandulik (U-18 kumite -68 kg). Na trzecim stopniu podium stanął Igor Piaskowski (U-18, kumite -76 kg). Na piątych pozycjach sklasyfikowano Karola Kostrzewę i Wiktorię Pigłowską.